Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóvédővel kevésbé fáj a...

Bimbóvédővel kevésbé fáj a szoptatás?

Figyelt kérdés
Nagyon érzékenyek a melleim, és nemcsak a terhesség miatt, hanem mindig. Ezért tartok egy kicsit a szoptatástól, de mindenképpen akarok. A bimbóvédő tompítja a fájdalmat?
2012. aug. 11. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tompítja, de csak akkor, ha elég vastag a szilikon. Nekem az Avent vált be. Anyósom hozott egy másikat is, patikában vette, a nevére nem emlékszem, az lehelet vékony volt, és nem is tudtuk használni, mert nem töltöttem ki. Nekem teljesen laposak a mellbimbóim, és óriási az udvaruk. Emiatt a kórházban nem tudtam rendesen cicire tenni a fiamat. Mindkettőt sebesre szívta, ezért használtam bimbó védőt. Aztán nem tudtam elhagyni, mert anélkül nem tudta rendesen bekapni a bimbót. Ehhez elég lett volna szerintem egy kiemelő is, de annyira rákapott, hogy csak ezzel ment a szoptatás.
2012. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha odakerülsz h szoptasd a babád, nyugi, gyorsan megszokod azt a kis sajgó fájdalmat. az első 5-10 mellretétel még kínos egy kicsit, de csak abban a pillanatban, mikor bekapja a bimbót és szívni kezdi. aztán úgy elzsibbad, elúszik a fájdalom. utána, tehát max. 2 nap után már szinte nem is érzed, ha szoptatsz.

szerezz be bimbóvédőt, a saját megnyugtatásodra, de ha nem muszáj (és bízol egy kicsit a természetben)ne használd. amúgy akkor szokták használni, ha kisebesedett, gyulladt a mellbimbó. az alap-fájdalommal mindenki megbirkózik hamar.

2012. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bimbóvédővel is fájhat a szoptatás. Nekem az elején kisebesedett a mellbimbóm (de csak az egyik), és rémálom volt minden szoptatás, próbáltam a bimbóvédőt is, de volt hogy először azt rosszul kapta be a baba (egy újszülöttnek nagyon nagy egy bimbóvédő), és olyankor még rosszabb volt, hogy többször kellett a cicire tétellel próbálkozni, az még jobban fájt mintha bimbóvédő nélkül szoptattam volna.

Szóval szerintem először mindenképp bimbóvédő nélkül kezdj el szoptatni, kell néhány hét, míg megedződik a cicid, de azt el kell viselni. Nekem akkor lett jobb mikor Bepanthennel kezdtem el kenegetni a cicim, akkor begyógyult nagyon hamar. A babának is jobb, ha bimbóvédő nélkül szopizik, és örökké nem használhatsz azt.

2012. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem azzal is fájt. :-S (Aventessel próbálkoztam én is.) Az segített, hogy meggyógyultak a melleim és egyúttal meg is szokták a fokozott igénybevételt. 21 hónapig szopizott a kislányom.
2012. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!