Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A bimbóvédővel szoptatás...

A bimbóvédővel szoptatás elapaszthatja a tejet? Járt így valaki? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Nagyon fájt eleinte a szoptatás és az első 1,5 hónapot így csináltam végig, de félek, emiatt kevesebb a tejem. Most 2 hónapos a baba.
2010. jan. 22. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem apaszthatja el a tejet,ugyan olyan,mintha rendesen szoptatnál!Én 1 évig szoptattam bimbóvédővel,aztán a kisfiamnak nem kellett többet a cici.De tejem még volt!
2010. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is használtam, amikor már kisebesedett a mellbimbóm, de nem lett kevesebb a tejem. A fiam nagyon ügyesen szopizott ezzel is, de amint meggyógyult a cicim, levettem a védőt.
2010. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnál kb 4 hónapig ezt használtam. A szoptatás elején nagyon kisebesedett a mellem, ezért tértünk rá a bimbóvédővel. Utána elhagytuk, és szépen szopott anélkül.

Egyáltalán nem volt kevesebb a tejem, sőt, még rengeteget fejtem is másnak :-)

Szerintem próbáld ki néha a bimbóvédő nélkül, főleg akkor amikor álmos és könnyebben elfogadja a cicit, és nem foglalkozik azzal, hogy ott van-e a bimbóvédő. Könnyen le tudtok róla szoki, ha zavar!

2010. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Azért nem ajánlják a védőt, mert nehezíti a szopást: 1. máshogyan kell a szájba venni/szájban tartani. A baba így kisebb részt vesz a szájába (csak a mellbimbót, a mellszövetet nem), a mell megfelelő mértékű ingerléséhez viszont nagyobb "bekapásra" van szükség. 2. A védő keményebb anyagból van, nehezebb szopni, ami megint csak visszaveheti az ingerlést. 3. A mű anyag szopása csökkentheti a baba mell iránti "rajongását".

A védő nem minden esetben csökkenti a tejmennyiséget, ahogy láthatod. De ha a baba nehezebben/ügyetlenebbül/lustábban stb. szopik, akkor van rá esély, hogy némileg visszavegye a termelést. (Bár ez gyakrabb szoptatással szerintem orovosolható.) Ha most használod is a védőt, később még van rá esély, hogy leszokjatok róla, sok anyuka írt arról, hogy sikerült elhagyni (pl. én is).

2010. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!