Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy bajt tennek, ha 4 hos...

Nagy bajt tennek, ha 4 hos anyatejes babamat (7kg) lassan elkezdenem hozzataplalni, csak "ovatosan"?!

Figyelt kérdés
Tejci van boven,heti 25-30 dekakat hizik,de ho elejen 6 hetes kora ota herce hurca van a szopival a ciklusom miatt,most masodjara horghurutom van,kohogok mint a fene ejjel nappal,szopi kozben is,ezert meg megszakad a szopizas es csak nez ram.Fulladok,ingerel,nem tudom visszatartani..Amikor pedig leulm a csalad este vacsizni, babam ugy nezi mit eszunk,nyaladzik ezerrel,rago mozgasokat imital a kis szajaval!!!Ugy enne,annyira latni rajta.Ovatosan ha adnek neki egykis almalevet,reszelt almat?Ket het mulva egy kis krumplival dusitanam?Megint jon a ho eleje,az elutasitas a tejci ize miatt,uresebb lessz a poci,rovidebbeket alszik,nyugibb lessz,stb,stb....Szerintetek?
2009. júl. 21. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Igazából mostanában nagyon nagy divatot csinálnak abból, hogy a gyerek féléves koráig csak anyatejet kapjon, és már-már lenézik, megvetik azt, aki előbb merészel valami mást adni a gyerkőcnek. Nekem 2 gyermekem van. Egyik 3 és fél éves, a másik 13 hónapos, de nem vártam meg a fél évet. Kb. 4 hónaposak voltak, amikor elkezdtem nekik almát, krumplit, banánt, barackot, majd sütőtököt stb adogatni. Először szopi után, mert úgy láttam, hogy még enni akartak (és mert volt idénygyümi), aztán fokozatosan kiváltottam vele 1-1 étkezést. Láss csodát: Egyiket 7 hónapig, másikat 10 hónapig szoptattam. Másnak ez gondolom kevésnek tűnik, de mindketten nagyon szépek, egészségesek, okosak.

NEM CSAK AKKOR LEHET VALAKI JÓ ANYA, HA MINÉL TOVÁBB SZOPTAT!!!!

Szóval semmi baja nem lesz a babádnak, ha fokozatosan hozzászoktatod az új ízekhez.

Sok boldogságot kívánok a gyerkőchöz:)

2009. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:) szép súlyú baba, biztosan kisfiú!! Adhatsz már neki reszelt almát, őszibarackot, de csak keveset és délelőtt. Folyamatosan kell növelni az adagot. Azt tudd, hogy minnél többet fog mást enni annál kevesebbet akar majd szopizni. Szerintem amíg van tejcsi és elég is neki inkább az legyen hangsúlyos.
2009. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz már neki enni egy keveset, én a kisfiamat ugyanígy 4 hónaposan kezdtem el hozzá táplálni, és az égvilágon semmi baja nem történt :)


még annyi, hogy az első hozzászólónak teljesen igaza van!

2009. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat!Igen,kisfiu!3350-el szuletett,stabil 1 kg meghizza havonta.Imadok szoptatni,valosznu tobb babank mar nem is lesz,de a ciklusom meglete nagyon megviseli ot is es minket is minden ho elejen.Legalabb egy szopit kivaltok majd a gyumivel.Aztan fozivel, stb....igy kiegyensulyozottabb lessz cikluskor es peteereskor is...
2009. júl. 21. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismét első vagyok. Még annyit, hogy a védőnőink (2 volt költözés miatt - egy fiatal és egy öregebb) valamint a háziorvosunk, aki egyben a gyerekorvosunk is teljesen egyetértett a módszeremmel. Szóval biztosan nem csináltam rosszul:)

A fokozatosság a legfontosabb!

2009. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan. Én dokim tanácsára 3 hós kora óta adom neki az alma levét. Régi nézeteket vall, sza*ik a WHO-ra és igaza is van-szerintem-. 8 hós a fiam, mindent eszik, kivéve a tejtermékeket /családban van 2 allergiás is, ezért ezzel várunk/, nem válogat, igazi kis vagyúró, de nem kövér.

Az anyja érzi a gyerknek egyébként is, hogy mikor érett a hozzátáplálásra, nem a doki, védőnő, WHO vagy én. :-)

Hajrá!

2009. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, a fiam még most is 4szer szopik naponta! Akár 3 dl főzi után is képes kiszívni a 2 cicit ;-)

A 8 hós anyuja

2009. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi most kezdtük 3.5 hósan, 6450 g kisfiú, pont itt kérdezgettem, hogy kell :) Eddig ettünk barackot és almát, illetve keverve, ma már a tizóraija csak gyümölcs volt, és úgy IZLIK NEKI! Olyan jó kedve volt evés közben és utána is :) Ha nem hipp-hopp szoktatod át, szerintem teljesen normális.
2009. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!