Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól lehetne adni a...

Mikortól lehetne adni a kisbabának pépes ételeket? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tapasztalt édesanyáktól szeretnék tanácsokat kérni.Van egy kisfiam 3 hónapos.A kérdésem az lenne,hogy mikortól kezdtétek el a hozzászoktatást a babánál a pépes ételekre pl turmixolt répa!?A mi védononk már 3 hónapos kor betoltésétol mondta,hogy lehet próbálkozni de a neten azt olvastam,hogy nincs még minden emésztoszerve teljesen kifejlodve a babának ezert inkább csak 4 hónapos kor után.Nektek mi a tapasztalatotok?Mikor kezdtétek el és mit adtatok neki?

Elore is koszonom a válaszokat.

Udvozlettel:Vivien


2012. aug. 31. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is megpróbáltam 3 hónapos korában adni a fiamnak almát, de fájt tőle a hasa. Aztán megvártam a 4 hónapot. Azóta semmi gondja nincs vele.
2012. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia en ugy tudom hogy ha anyatejes a baba akkor eleg elkezdeni a hozataplalast 6 honapos kortol!!!Ha tapszeres akkor pedig 4 vagy 5 honapos kortol!!!Eloszor 1-2 napig adsz pl alma levet elso nap 1 kiskanalal masodik nap 2 kiskanalal es latold hogy reagal ra azta 2 nap szunet aztan ugyan ezt ismeteled narancslevel aztan 2 nap szunet ugyan ezt repalevel utana 2 nap szunet aztan johet a reszelt alma 1 nap 1-2 kiskanala aztan masodik nap 3-4el aztan egyre tobb aztan szunet es johet az oszibarack vagy a banan vagy ilyesmi!!!Ha bebietelt adsz ugy tudom ha az van ra irva hogy 4 honapos kortol akkor azt jobb ha 5 honaposan kezded csak adni neki.Es szepen lasan ki valtasz egy etkezest!!!Remelem tudtam kicsit segiteni
2012. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Denisa W. ***** válasza:
77%
A védőnőd 3 hónapos kortól javasolja?! Gondolom, nem fiatal nőről van szó... Semmiképpen sem szabad 4 hónapos kor előtt elkezdeni, ha tápszeres, akkor sem, pontosan a fejletlen emésztőszervek miatt. De ha tápszeres is a baba,akkor sem kell feltétlenül elkezdeni 6 hónapos kora előtt, ha anyatejes, akkor meg pláne nem. A fiam tápszeres volt, de még 8 hónapos korában is alig fogadott el szilárd ételt, mégsem lett semmilyen hiánybetegsége. Lányom csak anyatejes, 7 hónapos, már kóstolgat, de nem számottevő mennyiségben. Szóval szerintem igazán kár sietni.
2012. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is várd meg a 4 hónapot.

Kislányom anyatejes volt, megpróbáltam azért a reszelt almát 4 hónaposan. Hát, akkor még ugyanolyan formában köszönt vissza a pelusban. Így a zöldség-gyümölcsöt pár hétig hanyagoltuk, de hogy a kanalazást szokja, adtam neki tejpépet, ami 4 hónapos kortól való volt. 5 hónaposan kezdtem el igazából a hozzátplálást, akkor már teljesen rendben megemésztette, sosem fájt a pocakja semmitől, és mindent örömmel elfogadott. Azóta is szereti a főzeléket, bár nem eszik nagy adagokat. Most 12 hónapos.

Kezdd először a gyümölcsökkel: alma, őszibarack (ha gondolod, tegyél el a fagyasztóba, hátha egy hónap múlva már nem találsz finomat), sütőtök, majd burgonya, cékla, sárgarépa, és ezek keverései. (alma-s.tök, alma-őszi, alma-cékla, alma-cékla, krumpli, krumpli-s.tök, stb.) Igen fincsi kajákat lehet ezekből készíteni. :-)

2012. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

6 hónaposan kezdtem mindhárom gyerekemnél a hozzátáplálást. Ez egyébként a hivatalos ajánlás is, ezt írja elő a szakmai protokoll.

A csecsemõ igényeit az elsõ hat élethónapban (26 hét) a kizárólagos szoptatás /anyatej/ optimálisan kielégíti. Ebben az

életszakaszban bármilyen pótlás megkezdésének eldöntése orvosi kompetencia: az anyatej-helyettesítõ tápszer

elkezdése orvosi indikáció alapján történik. Ha az anya a szoptatást folytatni kívánja, fontos hogy a pótlás olyanmódon

történjen, hogy a szoptatást kövesse a kiegészítõ táplálék

[link]

Mondjuk, ha 5,5 hónaposan kóstoltatsz a babával, az nem a világvége, de hogy 3 hónapos babának a "védőnő" javasoljon hozzátáplálást, az elég elgondolkodtató a szakmai hozzáértését tekintve.

2012. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki írt,sokat segítettetek.Az én kisfiam anyatejes amúgy.:)Megvárom mindenképpen akkor,hogy betöltse a 4 hónapos kort és majd utána szépen fokozatosan mindig csak egy keveset:).A védőnővel kapcsolatban egy fiatal hőlgy.Én is furcsáltam,hogy már 3 hónapos kortól mondta(bár annyira nem lepődtem meg mert amúgy angol a védőnő,mi külföldön élünk és ők teljesen máshogy csinálják ezeket a dolgokat) ezért is néztem körül a neten.Mégegyszer köszönöm ,További jó babázást mindenkinek!:)
2012. aug. 31. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!