Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A baba három hónapos korában...

A baba három hónapos korában lehet még fokozni a tejtermelést?

Figyelt kérdés
Három hós kisfiam eddig is néha tápszeres pótlást kapott, ha nem volt elég a tejci. Mostanában viszont a pótlást elutasítja, nem kell neki, csak a cici, amiben viszont kevés a tej, így félek, hogy nem lakik jól vele. Ennyi idő után is működik még, hogy minél többször teszem mellre, annál több a termelődő tejci?
2009. júl. 27. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3.5 hósan kezdett nem elég lenni a tej, de a több szopi nem segit, inkább még üresebbek tőle a melleim. Most szedem egy ideje az Utrica Urens homeopátiás bogyót, kicsit javult a helyzet, de nem drasztikusan. Esetleg próbáld meg.
2009. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én még 5 hónap után is tudtam növelni!
2009. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Az én 4 hónapos kisfiam már 2 hónapja csinálja ugyanezt. Csak cicit fogad el és kizárólag esti lefekvéskor max. 80 ml tápszert. Az anyatejből egy nap 540-560 ml között szokott enni és ha fejre állok akkor sem lesz több a fogyasztása, pedig úgy látom lenne még mit kiszívnia. A fejés pedig nekem nem nagyon sikerül...

És a pláne, hogy így is gyarapodgat, nem őrült tempóban, de növünk. 2930 gr-ról már 6080 gr-ra nőtt.

Kénytelen vagyok neki elhinni, hogy ez tényleg elég, mert megtömni úgysem tudom. Persze állandó kétségek közt gyötrődöm, hogy nem lesz-e baja neki, mert kánikulában van mikor kevesebbet eszik, és vizet se fogad el.

Ami megnyugtat, hogy legalább megkínáltam és csak elfogadná, ha éhes-szomjas lenne.

Szóval nem könnyű, de bízni kellene a babában, hogy mit szeretne és hogyan, és nem annyira figyelembe venni az előírt adagokat.

Egyébként én is használtam Ricinus Communis CH5 homepátiás bogyót, az valamennyivel megnövelte a mennyiséget, de akkor sem szopizott ki többet, mint amit írtam fentebb.

Kitartás!

2009. júl. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsónak, u.a. mint mi. 3,5 hósan cicaétvágya van a kisfiamnak. Ő sem eszik meg többet.A tápszerből is csak éjszaka tudok bele tömni többet,mikor félálomba van. A cict viszont bármikor elfogadja, SŐT.
2009. júl. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!