Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen antibiotikumot kaptatok...

Milyen antibiotikumot kaptatok mellgyulladásra? Mennyi idő alatt hatott?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mitől gyulladt be a melled?szoptatástól?Mert akkor lehet venni nagyon jó bibókenőcsőt már olyan is van amit nem kell szopizás előtt lemosni nagyon hamar rendbe hozza...ha nem ez a baj akkor bocsika
2012. szept. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Augmentint kaptam, a lázamat már aznap levitte, a gyulladás talán 4-5 nap alatt múlt el teljesen.
2012. szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem antibiotikumot rá, csak lázcsillapítót (rubophent ajánlotta az orvos) és rengeteget masszíroztam a mellem (ahol a csomó volt) és folyamatosan fejtem, így pár nap alatt meg is oldódott a probléma. Elég fájdalmas, mikor nyomkodod, de muszáj.
2012. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A bimbómmal semmi baj, a mellem alul fáj, kemény és vörös. Lázam is volt már többször is.
2012. szept. 5. 09:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincs benne csomó, legalábbis én nem tudom kitapintani. Folyamatosan szívom, de csak 20 ml jön ki belőle masszírozással is, pedig előtte 50 ml is ki szokott jönni.
2012. szept. 5. 09:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy el kéne menned orvoshoz, nehogy tályog legyen belőle, mert akkor már vágni kell.Nekem is ezt mondták, mondjuk nekem 2 napig 39 fokos lázam volt. 2-es válaszoló vagyok.
2012. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Voltam a háziorvosnál, aki jótanács kíséretében elhajtott. Azt mondta szoptassak, fejjem mellette és ahol fáj, ott jegeljem. Gyógyszert nem írt. Én is a tályogtól parázok nagyon. Igaz lázam csak 1 napig volt, de nem hiszem, hogy egy gyulladás jegeléstől elmúlna. Sajnos elég maradi nézeteket valló dokim van.
2012. szept. 5. 11:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a nőgyógyászomhoz mentem, Ő rögtön írta fel a gyógyszert és írta elő a jegelést. Plusz a szülésznőm egyszer masszírozta a mellem. Azt azért tudni kell, hogy a jegeléstől apadni kezd a tej. Nekem végül pár hét alatt elapadt, de előtte sem volt sok és nagyon gyatrán jött, ezért is gyulladt be. Szerintem figyeld és ha nem javul menj el nőgyógyászhoz. 2-es voltam.
2012. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell a mellgyuszira ab, bár rutinból általában fel szokták írni, nehogy nagyobb baj legyen... Igazából gyógyszer csak akkor kéne, ha esélyes, hogy elfertőződik a mell, pl. bimbósérülés miatt. Egyébként nem, mert a láz a pangó tejtől van, nem bakteriális fertőzés miatt.

Kérdező, inkább több pózban szoptass + fejj sokat sokat, forró vízzel csapasd magad és ha kell, csak a "foltot" jegeld és röviden! A hideg víz nem apaszt ugyan, viszont éppen összehúzza a tejcsatornákat, aminek most pont az ellenkezője kéne. Ha magasabb lázad van, vehetsz be csillapítót, de inkább kicsit kínlódj, mint "üresben" dobáld be a bogyókat. Remélhetőleg 1-2 nap alatt rendbe jössz.

A legfontosabb pedig a mell gyakori kiürítése, hogy elmúljon az elzáródás!

2012. szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most már a pirosság antibiotikum nélkül is húzódik vissza, viszont egy helyen még mindig baromira fáj, hiába masszírozom folyamatosan fejés közben. Ezzel a területtel mit tudok kezdeni?
2012. szept. 6. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!