Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki cigizett...

Van itt olyan, aki cigizett szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
nem kérek leoltó válaszokat!terhes vagyok még és nem is cigizek terhességem alatt,de nem tudom,hogy lesz-e erőm megállni,ha már kinnt lesz a baba!tudom,hogy tejen keresztül is átmehet a nikotin,de nem erős cigit szívnék!
2012. szept. 5. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy a tejen keresztűl is átmegy!

Hiába szívsz gyenge cigit, hisz te vagy mondjuk 60-70 kg arra az 1-2 meg nikotinra, ő pedig 3-4 kg! Szóval nemi az a kicsi is rengeteg!

Sőt, a dohányos anyukák gyermekein elvonási tünetek vannak, sírós lesz a baba!

Akkor már inkább tápszer, de az meg havi szinten 10-20 ezer forint!

2012. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántanálak, de a másik oldalról engedd meg, hogy meséljek. Én SZERETTEM volna szoptatni a lányaimat, de korán elapadt a tejem. :-( A tápszer, havi szinten 10 ezer Ft körül van. Amikor szoptatnod kell, csak cicit adsz a babának, éjjel szopi közben mindketten alhattok. (ezt még volt alkalmam kipróbálni) Táp mellett éjjel 1-2 órakor is ki kell menned tápot készíteni, melegíteni stb., majd megitatni a kicsivel. Néha állva tudtam volna elaludni. Az üveget, cumit, poharat nem csak elmosogatod, ki is kell főznöd minden étkezés után. Bár, a mai tápszerek nagyon jók, de nem jobb, mint az anyatej!!! Ha van tejed, az semmivel nem pótolható. A cigis anyák babái nem szeretik anya tejét, mert a nikotintól keserű. Az anyatej a legjobb immunerősítő, az adja meg a védelmet a kicsinek, a táp ezt nem helyettesíti! Az én nagylányom asztmás, pedig nem dohányoztam vele, sajna apától örökölte. Nem kívánom senkinek. Az anyatej ennek a lehetőségét is csökkenti. Én régen dohányoztam, mire terhes lettem már nem. Szóval értelek valahol, de mégsem. A baba az első, neked pedig bírnod kell. A helyedben elgondolkodnék, hogy a cigi fontosabb -e vagy a gyermeked egészsége...
2012. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló!köszönöm a válaszod,bár nem értesz teljesen!nem azt írtam,hogy fogok is cigizni csak tudom,hogy nehezebb lesz megállnom!nekem is fontos,hogy tudjam minél tovább szoptatni a babám!csak a cigiért nem fogok belőle tápszeres babát csinálni!és nem fontosabb a cigi,mint a babám,mert akkor eddig se tudtam volna megállni!pont azért is tettem le a cigit,mert tudom,hogy ártanék vele neki meg én sem szeretnék üvöltő babát!de ha cigiztél,akkor te is tudod,hogy nem volt egyszerű letenni és megállni!
2012. szept. 5. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan tudom miről beszélsz, pedig én sem szívtam erős cigit. Terhességem előtt szoktam le 3 hónappal, pedig nem volt tervezve. A mozdulat hiányzott, de amikor kiderült, hogy babás vagyok, már nem is volt fontos. Sokat tudna segíteni a környezeted, ha nem dohányoznának előtted. Bocs, nem bírálni akartalak, de nekem a gyerekeim a mindenem és te sem leszel ezzel máshogy, csak akkor majd más megvilágításban látsz majd mindent! Sok kitartást kívánok és jó egészséget nektek!
2012. szept. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is még a babámat várom, nem cigizek mióta megtudtam, hogy terhes vagyok, de...engem is foglalkoztat ez a dolog, amit te kérdezel!

Úgy érzem nehezebb lesz megállni (pedig már most sem könnyű), de ha belegondolok, ott lesz az a pici baba, aki tőlem függ, szerintem ahányszor a szemébe nézek majd, le se fogom tojni* a cigit!

:)

2012. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mas nem,akkor majd a cigi büdös szaga vissza fog tartani,h ujra hozzanyulj.Gondolj csak bele, a a babad nem a jo anyaszagot fogja erezni rajtad,hanem a cigifüstöt...a ruhadon,a kezeden,mindenhol.En is dohanyoztam a terhessegem elött,mostmar szoptatok,de ugyanugy eszembe nem jutna ragyujtani pont ezekert,amit leirtam. Boldog babavarast:)
2012. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jönne a kísértés, képzeld magad elé, hogy ennek a gyönyörű Kisbabának az arcába fújod a füstöt - és máris tovaszáll az inger!


Arról nem is beszélve, hogy a nikotin bőrön keresztül is felszívódik, szóval a cigire mindenképp nem a válasz!


Ezt úgy írom, hogy 15 éven át keményen bagóztam.

Kitartás, gratulálok a Babához :)

2012. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!