Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki igény szerint szoptat, az...

Aki igény szerint szoptat, az ha kell, akár fél óránként is mellre teszi babáját?

Figyelt kérdés
4 hetes a kislányom és nagyon össze-vissza szopizik.az első 2 hétbe evett meg aludt,3 óránként szopizott,de azóta megkeveredtünk.Van,hogy 2-3 órát is fent van ekkor eszik fél-egy óránként,aztán 3-4 órát is alszik egyhúzamba.Ma pl.óránként kérte reggel 8-tól délután 4-ig,aztán aludt este 8-ig...hogy lehetne ebbe rendszert vinni?Vagy mindenki ennyiszer mellere teszi a babáját ha szükséges?Egyébként 1 hónap alatt több mint 1 kg-t hízott...

2012. szept. 2. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem a meleg miatt kéri ennyiszer a cicit.Egyébként én is igény szerint szoptattam,de azért mindig figyeltem az időt is.Úgy lehet rendszeressé tenni,hogy kicsit kitolod az etetéseket,és más folyadékkal próbálod csillapítani a szomjúságát.Nekem volt olyan időszak is,amikor csak a vállamon volt hajlandó aludni.Lehet,hogy nem is mindig éhes,csak a közelségedre vágyik.
2012. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen, hiszen ezt jelenti az igény szerinti evés :) Pár hét kérdése és beáll egyfajta rendszer magától is, csak addig kell kihúzni.
2012. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így csináltam. Mivel szopi elején igazán szomját oltja ezért ne itasd mással, ha éhes akkor tovább szopizik és akkor eljut a " zsírosabb" tejhez is. Én úgy csináltam, hogy ugyanarra tettem vissza fél óra múlva, de volt úgy is, hogy le sem tudtam venni róla. Ne adj neki semmi más folyadékot. Jól csinálod.
2012. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Denisa W. ***** válasza:
90%
Igen, fél óránként is, vagy fél órán belül akár többször is, ahogy kéri... A lányom nagy mestere az össze-vissza szopizásnak kezdetektől, sokszor evett keveset, bealudt rajta, ha letettem, felébredt és újra kérte, stb. Megszoktam és megtanultam kezelni a káoszt, mellette a háztartás is megy és nagyfiam sincs elhanyagolva. Nem volt könnyű, de nem bántam meg. Tejem is volt mindig bőven.
2012. szept. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 alaszka ***** válasza:
Igen, én is szoptattam fél óránként. Ekkora babáknál még nincs rendszer, sőt én úgy tapasztaltam a gyerekeimnél, hogy a babák pont ilyen 4-6 hetes kor tájékán kezdenek el gyakrabban szopizni. Valóban ez az igény szerinti szoptatás, nem biztos hogy mindig a folyadék kell nekik, vagy éhesek, egyszerűen csak anya karjaiban akarnak lenni ilyenkor.
2012. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Ne akarj rendszert, mert mire kitalálod, hogy a jó, úgyis bukni fog. ;) AZ első év erről szól, folyamatosan változnak.

Én is így szoptatok, vagyis amikor a fiam jelez, kapja. Élete eddigi 3 hónapjában sose szopott még ritkán, se rend-szerűen, viszont gyönyörűen gyarapszik. 12 hetes korára duplázott, ami 7 kilót jelent. A dokinőnk is mondta, hogy mindig mi jutunk eszébe, amikor az anyukák panaszkodnak neki pár hét után, hogy nincs tejük... Dehogynem, de meg kell érte dolgozni. :)

2012. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!