Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Édeskömény teát használ vki?

Édeskömény teát használ vki?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám,és sűrűn eszik emiatt azt javasolta a Doktornő,hogy adjak neki teát ha szopi után hamar ébred,ezzel húzzam a szoptatást.Én azt hiszem erről a teáról azt hallottam,hogy hasfájást okoz a kicsinek.Tapasztalat?
2012. szept. 13. 12:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém hasfájós volt és ezt ajánlották rá.

Hát had ne mondjam, még jobban fájt tőle a hasa.

1 hónapos babának nem hiszem hogy teára lenne szüksége, inkább pár korty vízre.

Ha mégis teát akarsz adni neki, akkor inkább kamilla teát, de csak gyengét.

2012. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ha sürün eszik akor inkább sétélj vele két etetés között de ne teát adj neki hanem forralt vizzet vagy babavizet .
2012. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha sűrűn eszik, hát oka van rá. Ne adj neki semmi mást, mint anyatejet igény szerint. Én nem is értem, mi ez a teáztatásos divat már megint.

Amúgy mi neked a sűrű, milyen időközönként?


2 gyerekes

2012. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1,5-2 óránként eszik.Nekem ez nem sűrű,mert én bármikor odaadom neki a cicit,de a védőnő és doktornő szerint sűrű.Mikor felkel ugye beszélgetek neki,játszok vele,de ha vigasztalhatatlan akkor csak adok neki cicit.Van mikor bealszik fel sem lehet ébreszteni,leteszem az ágyába és 30perc szopcsi után /ami nem intenzív/,még ráébred egy fél óra után hogy ő még éhes és akkor megint cici.
2012. szept. 13. 13:26
 5/17 anonim ***** válasza:
had egyen surun, o tudja, mennyi kell neki. ha normalis utemben hizik ne teaztasd mert lefogy. egy honapos baba eppen novekedesi ugrasban van ezert van szuksege tobb kajara mint maskor. kovetkezo 6 hetesen lesz, aztan 3 honaposan es 6 honaposan kb. hidd el, a gyerek jobban tudja. az enyem is sokkal tobbet es gyakrabban evett mint a normal baba, de azert mert mostanara sokkal hosszabb es persze ennek megfeleloen sulyosabb is mint a tobbi baba. de testalkatra normal, sot egy lehelletnyivel meg igy is vekonyabb mint az atlag. etesd csak, ha ehes. amugy en is adtam neki teat, akar normal komenybol is, a nyari nagy melegek miatt. nem itta a vizet, es a komenymag nagyon jo volt az emesztesere. kb 3 szemet tettem egy deci vizbe. olyan jokedvueket pukizott utana, hogy majd szetvetette a kisagyat :). es nyugodtabbak voltak az ejszakaink, mert kijot belole a levego. azota alszunk 10 orakat ejszaka.
2012. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekünk bevált hasfájás ellen. Viszont inni adni egy éhes gyereknek szerintem nem jó megoldás. Szoptasd igény szerint, hidd el, tudja az a Baba, hogy mi kell neki!


Ha mindenképp teáztatni akarod, áztass neki csipkehúst.

2012. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
az anyatejes baba nem is tud tul surun enni, mert neki azert a tejert meg kell kuzdeni, vagyis kiszopni. ezt csak akkor teszi meg ha nagyon ehes. van eleg tejed? lehet hogy ehes marad egy kicsit etetes utan. A 1,5 2 ora nem suru. nekem cicirol siman szopizott orankent. sot olyan is vol hogy le se szallt a cicirol egy egesz delutan. en meg hagytam es milyen jol tettem.
2012. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az alapján amit írsz azt gondolom, hogy egyszerre biztos csak keveset eszik a babád,ezért kéri gyakran.

Ezzel igazából nem tudsz mit csinálni,még pici,majd beáll neki,inkább szoptasd meg mint teáztasd.

Amit még ajánlanék az a cumi...lehet van olyan mikor nem éhes, de szüksége van az orális ingerre, hogy megnyugodjon, ilyenkor is cicizik,de ez csak komfort szopizás.Ezzel sincs baj igazából,de ha szeretnéd kicsit "széthúzni" a szoptatásokat, akkor én kipróbálnám a cumit, hátha azzal visszaaludna.Csak akkor ne engedd neki, hogy szopizás közben elaludjon, hogy tuti tele egye magát:)

Amúgy nekünk hasfájásra bejött az édeskömény, éhség miatt nem teáztattam, mert arra is ugyan úgy rászokik és ébredni fog.

2012. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Szombaton leszünk egy hónaposak 3890-el jöttünk haza,és ma mérték tanácsadáson 4780gr.Két hete mikor volt az első tanácsadás 4300gr volt.Azt mondta a doktornő,hogy a súlya alapján jól fejlődik.Akkor csak van elég tejem,vagy a fene tudja.Igyak tejszaporítót?Olyan bénának érzem magamat,olyan nehéz ez a szoptatás.Mindent megteszek,hogy jó legyen a Kisfiamnak,csak tudnám hogy pontosan mit kell tennem.Az lesz a legjobb,ha nem stresszelek,etetem ahogy ő akarja és kész.Ő az Életem,minden úgy lesz ahogyan Ő akarja. :D

2012. szept. 13. 14:57
 10/17 anonim ***** válasza:

3-as írta nagyon jól nem kell teáztatni.

Nagyon szépen fejlődik a babád, ne stresszelj:)) A másodiknál már nevetni fogsz ezen.

Az anyatej csillapítja a szomjúságot semmi szükség egyéb folyadékokra. Ezek a folyadékok, lemossák az anyatej által a pici bélfalaira felépített immun védelmi anyagokat.

Igény szerint szopiztasd mint itt sokan leírták. Ahogy nő úgy lesz egyre kevesebbet cicin.

2012. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!