Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokáig szoptató anyukák...

Sokáig szoptató anyukák tudnátok adni tippeket?

Figyelt kérdés

kislányomat 6hós koráig csak szoptatni szeretném és utána amikor elkezdődik a hozzátáplálás szeretném továbbra is folytatni de félek hogy elapad a tejem!

Kell valamire figyelni olyankor vagy ne aggódjak a szervezetem lassacskán majd átalakul az ő igényeihez, és ugyanúgy lesz tejem?

Amúgy a babám eddig szépen fejlődik bár nem hízott havi 1kg-okat de a minimum elvárás mindig megvolt!

kb5-600gr/hó és azt mondta doki néni hogy ez így teljesen jó nem minden baba olyan nagy étkű!

Szerintetek?


2012. szept. 14. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Igény szerint szoptatsz? Nekem nagyon bevált az elsőnél, és most a másodiknál is az igény szerinti hozzátáplálást fogom csinálni. Itt van róla egy kis összefoglaló: [link]


A lényeg, hogy mindig cicizés UTÁN kínálsz a babának rendes ételt, méghozzá darabosat az első perctől kezdve. Így mindig jól lakik a cicivel, és eleinte a kínált étel inkább csak ismerkedés, ízlelgetés. Feltétele, hogy a baba ülni tudjon, tehát főleg azoknak az anyukáknak ajánlható, akik nem sietnek a hozzátáplálással, azoknak, ahol nem cél az étkezések mielőbbi kiváltása.

Nem kell aggódnod, nem lesz semmi baj. :)


(27 hónapos a fiam, 7,5 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, a napokban választotta el magát. A lányom 5 hónapos.)

2012. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Én azt gondolom hogy ez teljesen egyén függő.Van,akinek szinte azonnal elapad a teje,ahogy elkezd hozzátáplálni és már anyatejen kívül mást is eszik a pici és van akinek hosszasan megmarad a tejtermelése.Nyilván kevesebb lesz egy idő után,hiszen a szervezet átáll a másfajta igényre. :)

A folyadékbevitelre érdemes odafigyelni elsősorban.

Nekem 7 hónapos múlt a kisfiam és én már 4,5 hónapos korában elkezdtem a kóstoltatást.Már jó ideje mindent eszik,napközben egyáltalán nem szopizik viszont a reggeli és esti szopi megmaradt.Tejem az még mindig van bőven,több mint amennyire szüksége van.Én pl. semmit nem teszek konkrétan ezért,én összeteszem a 2 kezem hogy nekem sikerült ez.De ha esetleg úgy alakul,hogy nem sikerül sokáig szoptatnod,akkor sem dől össze a világ!Kérlek ne ess bele abba a hibába,hogy csak az a "normális" gyerek,aki anyatejen nőtt fel.

2012. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6 hónapos koráig én csak szoptattam a kisfiamat, mindég igény szerint. 25 hónapos koráig szoptattam. Szépen beállt a tejmennyiség. Igazából nem tetem semmit. 20 hós koráig szopizott éjjel is 1-2x, a reggelt is sokáig cicivel kezdte, 2 éves koráig a nappali alvásnál is kérte a cicit. Minden étkezés kiváltására 1 hónap kellett ( tízórai, ebéd, uzsonna).11 hónaposan kapott már vacsorát is, és reggelit is. DE ha nyűgös volt, akkor a cicin nyugodott meg.
2012. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4,5hós és igény szerint szoptatom!

Köszönöm válaszaitokat,számomra mind hasznos volt!

Természetesen ha valahogy a későbbiekben nem lenne tejem szomorú lennék de nem azért bánnám mert hogy csak az anyatejes táplálás a "normális", sokkal inkább érzelmi téren fontos ez számomra!

Egyszerűen csak csodás dolog szerintem :)

2012. szept. 15. 10:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szoptass igény szerint,igyál sok folyadékot,ne stresszelj.Én hidd el magadról hogy sokáig fogsz szoptatni :)
2012. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!