Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elég a tejem? Hogy tudnék...

Elég a tejem? Hogy tudnék több tejet csinálni?

Figyelt kérdés
Császárral szültem 6 napja. A 3. napon indult meg rendesen a tejcsi, fehéres-sárgás színű. A kórházban még folyt a tejem szoptatás után is. Most meg már akkor sem tudok kifejni belőle mielőtt cicire teszem. Jól van mellre téve a baba, a kórházban még dicsértek is, hogy milyen ügyesen megtanultam, de most el vagyok keseredve, hogy kevés lesz neki a tejem. Igény szerint szoptatok. Este 11-kor leteszem aludni, éjszaka 1x kel fel cicizni hajnal 3-kor és reggel 7-ig alszik. Cicizés után úgy érzem nem marad tej a mellemben, teljesen puha, nem görcsös. Eleget iszok, naponta kb. 5 litert, főként ásványvizet. Napi 5 pisis-kakis pelust veszek ki alóla. Világos barnás-sárgás nyálkás a kakija.
2009. júl. 31. 05:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 1 cicizés kb 15-20 percig tart nálunk.
2009. júl. 31. 05:36
 2/12 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján elég a tejed.Legokosabb,ha nem azt nézed,hogy mennyi ideig szopik a pici,hanem megméred,hogy hány grammot szopik egy-egy alkalommal.Képesek sokáig cicizni,de nem szívnak szinte semmit sem.Én amikor szoptattam,sok tejet ittam naponta és mindig volt elég tejem.És a tej egészségesebb is,mint a sok víz.
2009. júl. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Azért aggódom, mert a kórházban rendesen folyt a mellemből a tej szopi előtt és után is most meg nem tudok kipréselni belőle semmit sem mielőtt szoptatok sem utána. Olyan mintha apadna el.
2009. júl. 31. 06:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy jól kiszopizta a pici,azért nem tudsz kifejni tejet.Különben is még kevés idő telt el a szülés óta.Ha szorgalmasan fejed,pihensz eleget,akkor a tejtermelés is rendesen beindul majd.A pici is többet fog egyszerre kiszívni,és ez is segíti a tejtermelést.Úgyhogy nyugi,minden rendben lesz !
2009. júl. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ma kell mennem varrat szedésre, rá fogok kérdezni a dokinál erre a tejcsis dologra. Remélem minden rendben lesz. Tudom, hogy nem attól leszek jó anya ha szoptatok és hogy tápszeren is fel lehet nőni, de most olyan nehéz ilyenekkel nyugtatni magam... Én szoptatni akarok és mindent meg akarok tenni azért, hogy anyatejes legyen a babám.
2009. júl. 31. 06:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert neked!
2009. júl. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján elég e tejed.

Mivel fejsz?Én gépi fejővel soha nem tudtam fejni,csak kézzel.Úgy akár 1 decit is.



[link]

2009. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kézzel próbálom, de nem jön belőle semmi...:S
2009. júl. 31. 07:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a tejed! Ha ilyen szépen alszik éjjel, az azt jelenti, hogy teli a pocija! Gondolom szépen is hízik! nem baj ha szopi után te már nem tudsz semmit kifejni! A baba a legjobb mellszívó, ő hidd el kiszív minden tejcsit! A mellszívó nem tudja tökéletesen kiszívni, te sem tudod kifejni úgy, mint ahogy ő csinálja!
2009. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Egyidős a babánk!!!!!! Nekem is 6 napja volt császár és amit írtál mintha én írtam volna. Dettó ugyanez van nálam is, mindent kiszív a pici, én se tudok fejni semmit. Most volt itt a védőnő a gyerekorvossal és megnyugtattak, hogy örüljek neki, hogy kiszívja, most még ez bőven elég, majd később be fog jobban indulni. Amúgy én mérem és változóan eszik, volt már, hogy csak 10 g-ot tudott kiszívni, de 1 óra múlva felébredt és 60 g-ot evett. Egyébként 40-50 szokott lenni.

Azt mondták ez az igény szerinti szoptatás lényege, hogy nem kell az adagokhoz ragaszkodni, hanem 24 órás átlagot kell nézni. A mérlegelés is csak megnyugtatásnak kell, mert ha eszik és elalszik, akkor biztosan eleget evett.

Nyugi, én is parázok, de ügyesek leszünk!!!!!!!!!!!!!

2009. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!