Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres anyukák, hogyan...

Tápszeres anyukák, hogyan vagytok képesek lelkileg feldolgozni, hogy nincs/nem elég a tejetek?

Figyelt kérdés
A babám kezdettől fogva pótlást kap, mert nem elég a tejem. Néha elvagyok ezzel, de időnként előtör a bűntudat: ártok neki, gyengébb lesz az immunrendszere, betegesebb lesz, stb. Ti nem gondolkoztok ilyeneken?
2012. szept. 20. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Mit kell ezen görcsölni. Sajnos nem tudtad szoptatni, nem abban a világban élünk, hogy éhezik ettől még teljes értékű felnőtt lesz.
2012. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Meg se forduljon iylesmi a fejedben, h rossz anya vagy, betegesebb lesz, nem fog szeretni annyira.....

Én nem a szoptatós anyák ellen szólok, nagyon becsülendő, ha van tejcsi és szoptatnak; de akinek kevés van vagy egyátalán nincs az sem rosszabb anya.

A mai tápszerek pedig....van 6 féle, bukósabbaknak, érzékeny gyomrúaknak, vitamonos, bifiduszos, pro/prebiotikumos.... 30 évvel ezelőtt 2 fajta volt,a Robébi , meg még vmi, aztán csókolom. Semmi vitamin, csak tejpor. Az a tápszer sehol nem volt, de ugyanúgy felnőttek vele a gyerekek. Amúgy nekem eü okokból az első nagyon hamar tápis lett, és 2 (!) éves koráig még az orra se folyt.

Szóval nehogy ebből lelki kérdést csinálj, teljesen felesleges! Lazíts és örülj a babádnak, nem a tápi vagy a tejcsi határozza meg az anyaságot!!

2012. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma már jó minőségű tápszerek vannak, ha nem megy a szoptatás, hát nem megy. A lényeg, h a baba ne éhezzen, fejlődjön. Senkinek nem kell megfelelned. Nem értem én ezt a felhajtást.
2012. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

az én babám ugyan anyatejes (egyelőre) de nem hiszem hogy bűntudatodnak kellene emiatt lenni.Gyűlölöm azokat a nőket akik ezt elítélik,bármikor kerülhetnek ők is ilyen helyzetbe.Nem lesz gyengébb az immunrendszere ne aggódj,a tápiban egyébként is sok a vitamin.

off.:val színű pár héten belül nekem is tápival kell majd pótolnom.lehet úgy hogy hogy a vacsorát kiváltom tápszerrel a többi étkezés pedig marad a tej?vagy vacsira is kell valamennyi tejet adnom és csak úgy a tápszert?

Bocsi hogy itt kérdezek...

2012. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves harmadik válaszoló, ez nem felhajtás, egyszerűen időnként rosszul érzem magam emiatt, és nem azért, mert bárkinek is meg akarnék felelni.
2012. szept. 20. 13:48
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj, hogy a szoptatás annyira túl van misztifikálva. Bűntudat? Miért? Ne veszítsük már el a józan ítélőképességünket! Semmi baja nem lesz a babádnak. Én is tápszeres voltam, nem vagyok beteges, semmi baja az immunrendszeremnek, sőt tanulási nehézségeim sem voltak,sikerült gond nélkül diplomáznom. Csak mert ezt szokták még felhozni a tápszeres babákkal kapcsolatban.


Ne gondolkodj butaságokon,élvezd a a babáddal töltött időt. Ő nem a szopi miatt fog szeretni.

2012. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsö lányomnál szinte semmi tejem nem volt. Iszonyat étvágya volt az elsö naptól kezdve, és max 5-10 mili tejem volt. 2 hónapig csináltam ezt aztán csak tápszer.

akkor azt hittem én voltam lusta, én nem voltam kitartó.


Na így indultam a másodiknak hogy ha törik, ha szakad... Hát már 20 órás volt a lányom mikor behozták az ápolók hogy adjak neki pótlást, vagy tegyem cicire. elötte félórával vettem le, és szüléstöl kezdve csak cicin volt. Olyan fáradt voltam hogy nem is láttam már így kapott energia italt. Aztán bsárgult és megint csak itatnom kellett. De mikor haza mentem elkezdtem ciciztetni és megállás nélkül cicin volt. amíg az egyik mellem bedurrant. csillagokat láttam és hányingerem volt már szoptatás elött, de akkor is csináltam. Szedtem antibiotikumot, és kb 8x volt már az egyik mellem begyulladva (doki szerint már rég abba kellett volna hagynom). így a max amit a cicim kitermelt az 120 mili, de átlagosan 50 milik körül van.

Most lesz 3 hós a laýnom össze vissza eszik, és a másik meg mindig visít. Szeretné ha anyukája nem csak ciciztetne, így feladtam a szoptatást. mindig cicire teszem, de nem thetem meg a nagyobbal sem hogy egésznap ciciztetek.


Szóval vannak elveik a szoptatási tanácsadóknak, csak hogy ez nem mindig müködik. Volt olyan fájdalmam hogy férjem könyörgött hogy menjek az orvoshoz a tablettáért ami elapassza a tejemet.


De igen rossz érzés, hogy én aki 24 órát szoptatott az elsö 2 hónapban, aki a feje tetejére is állt, akkor sem ment a szoptatás.

2012. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség,de tényleg!Sosem gondoltam a babázás előtt,hogy ez ilyen kényes és vitás téma!Azt gondoltam ,ha van/lesz tej,szoptatok,ha nincs és sehogy nem tudom serkenteni akkor tápszer.Ez ilyen egyszerű!Azt pedig elhiheted hogy jók a tápszerek!Ne gondolkozz ilyeneken,a bűntudatot meg felejtsd el!élvezd a babázást!egy 2x-es anyatejes anyuka
2012. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik, én úgy adom a pótlást, hogy minden evésnél mérem mennyit szopott és utána kiegészítem tápszerrel. Szerintem minden evésnél adj neki tejet, neked is jobb, ha kiszívja, nem gyullad be a melled. Ha kevés, akkor pótold.
2012. szept. 20. 13:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne már! Ha nincs probléma, ne gyárts magadnak! Két gyermekem van, mindkettő tápszeres, és 1 éves koruk előtt még náthásak sem voltak. A kicsit kivizsgáltattuk, mert kicsi a súlya (nem a tápszer miatt, alkati dolog), de azt mondták olyan a vérképe, hogy kívánni sem lehet jobbat, a vasa meg mint egy felnőtté. Az oltásoknál max hőemelkedésük volt, a foguk úgy jött, hogy észre se vették, szóval egy szavam nem lehet rájuk.

Nagyon jó dolog, ha valaki tud szoptatni, de attól, hogy te nem tudsz nem lesz semmi baja a babádnak. Nagyon jók ezek a tápszerek! És van a környezetemben nem egy olyan baba, akik csak anyatejet kaptak, mégis folyton betegek. Az első szellőtől megfáznak.

Nem akarlak megbántani, de tényleg ne csinálj magadnak ebből ilyen nagy problémát, mert rosszul fogod érezni magad, feszült leszel, és azt tényleg megérzi a babád!

2012. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!