Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A Vigantiol belsődleges...

A Vigantiol belsődleges oldatos cseppet amit 2 hetes kórtól kell adni a babának naponta azt hogy kell majd beadnom neki?

Figyelt kérdés
Szájon keresztül? Mennyibe kerül és mennyi időre elég? Ezt folyamatosan kell majd neki adni vagy csak amíg el nem fogy a kiírt adag?
2009. aug. 2. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Belecseppented szopi közben a pici szájába. Ha elfogyott, a doki ír föl következőt, jó hosszú ideig kell szedni, 1-2 év azt hiszem.
2009. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a Vigantol olajra gondolsz (ez D vitamin egyébként),azt naponta 1 cseppet kell adni a babának.Kiskanálba cseppentesz és a szájon át.Arra ár nem emlékszem,hogy mennyi volt,azt meg nem tudom,hogy meddig kell adni.Sokáig elég egyébként.Mi 4 hósak vagyunk,és még több mint a fele megvan.:-)

2009. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mivel az anyatej egyedül a D és a K vitamint nem tartalmazza,illetve keveset tartalmaz,ezért kell ezeket külön beadni a babának.A vigantolt addig kell adni amíg anyatejes a baba,ha áttérsz esetleg tápszerre akkor nem kell.Ha kiskanálba anyatejet fejsz,és abba cseppented,akkor könnyen elfogadja a baba. :)
2009. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én résen vagyok és a nyelvére szoktam cseppenteni, mikor nyitva a kis szája! Pelenkázás közben. 6 hetes a babám.
2009. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de amit az előbb írtak nem igaz, tápszeres babának is kell a vigantol!!! (mi tápszeresek vagyunk és ugyanúgy naponta 1 cseppet kell adni a gyereknek) 2 éves korig kell adni, ha elfogy, írnak újat, mi 7 hósak vagyunk, most irattam neki a napokban. A szájába csöppentek én is egyet, mivel íztelen, simán lenyeli. M.
2009. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A Konakiont kell anyatejes babáknak adni.Vigantolt mindnek.
2009. aug. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy fontos dolog: nem elég, ha a szájába cseppented, a kiskanálban legyen egy kevés anyatej is, különben nem ér semmit az egész... Gyermekosztályon, szülészeten is ezt mondták.
2009. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vigantolt minden nap kell kapnia egy éves koráig, majd utána 3 éves koráig a téli, őszi időszakban, mikor kevesebb napfényéri a kisgyermeket, ugyanis a napsugarakból is rengeteg d-vitamint vesz fel a szervezet. Azt hiszem 800 ft körül van és kb 8 hónapig elég. Én úgy adom neki, hogy az esti utolsó evés előtt a mellbimbómra cseppentem és így leszopizza róla.
2009. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!