Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet az oka? Kb.2 hete az...

Mi lehet az oka? Kb.2 hete az esti evéskor (7-8 körül) eszik 30-40 ml-t majd ordítani kezd és kilöki. A szájába téve ismét rákap, szívja de ordít is közben. Aztán teljesen nyugtalan, sír fél óra múlva még eszik ugyanennyit de szintén ordít közben.

Figyelt kérdés
Babám 5. hetes. Szoptatom igény szerint, de kb.2,5-3 óránként, ezen kívűl még édeskömény teát kap. A következő evés 12-01 óra körül teljesen rendben zajlik, meg az összes napközben is. Tejcsi tutira van, ha megnyomom jön belőle, meg próbálom hogy a másikat kéri-e de azt is kiköpi ill. ordít közben. Fogalmam sincs mi baja lehet. Változatosan étkezek, nem hiszem hogy az íze lenne este más mint máskor. Tanácstalan vagyok.Jó étvágya van,1,5 kg-ot hízott már a születésihez képest.
2009. aug. 2. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos,hogy van elég tejcsi.Még a teljesen kiszopott mellből is kilehet nyomásra valamennyit nyomni.Legjobb,ha elmentek az orvoshoz,és ő ad tanácsot,vagy ír fel pótlást Valószínű,hogy nappal elég a tejed,de estére már nem.És a 2,5 órát is sűrűnek gondolom,mert nem tud elég tej termelődni.
2009. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nekem is úgy hangzik, hogy nem elég neki a tej! Menjetek el a gyerekorvoshoz mindenképp, megbeszélni, mi legyen, esetleg próbáld lefejni éjjel a tejet a melledből, hogy biztos legyél benne, van-e elég, lásd, mennyi volt még benne, és azt add neki oda cumisüvegből vagy kiskanállal.
2009. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Én sajnos ugyan ebben a cipőben vagyok :( Egész nap elég neki egy cicis evéd, de estére már nem. Egy cici után már ordít, akkor megkínálom neki a másik cicit is, azt is szopizza, húzza-nyúzza egy idő után aztán ordítás... Aztán odaadtam neki a napközbeni lefejt tejcsit, azzal telt csak be. (Ilyenkor mindig megijedek,hogy már kiszopizza az összes tejcsit és még mindig éhes, ezért beszereztem itthonra tápszert, de még nem bontottam fel :D ) ---- egy hathetes babóka anyukája
2009. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyesmi volt a helyzet, amit én tapasztaltam:

1. nem volt elég tej a cicimben

2. nem volt elég hely a pocakban, büfiztetni kellett

3. nem volt laktató a tejem (pótolni kellett)


8 hetes kisfiú anyuja

2009. aug. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a furcsa, hogy ha kevés a tej a másik mellett miért nem fogadja el, abba biztos van valamennyi, mert miközbe szopcsizik mindig folyik a másikból, de azt helyből kilöki, esetleg szív kettőt és üvölt tovább. Holnap megkérdezzük a doktornénit, ma meg gyűjtök neki napközben, meglátjuk azt elfogadja-e.
2009. aug. 3. 11:23
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyenkor a benn maradt büfi miatt nem fogadta el a másik mellemet sem. Aztán mikor büfizett, akkor újra elfogadta azt is, amit már félig "kievett", innen tudtam, hogy nem az volt a baj, hogy nincs tej, hanem az, hogy nem fér több.


8 hetes kisfiú anyuja

2009. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne hogy nem kevés a tej.Szerintem fáradt.Szopizna de nyűgös és fáradt.2,5-3 óránál sűrűbben is zoptathatsz,hiszen még kics,a gyomra is picike.


Nehogy felirass tápszert!

Attól kezdve biztos kevés lesz a tejed.


[link]

A szoptatás titka.szoptatni kell,cumi cumisüveg megzavarja a babát

3 gyerekem van több év szoptatási tapasztalattal.

2009. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2009. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is van elég tej.A lányom 4.5hós,már csomószór csinált ilyet.Eszembe sem jutott,hogy nem lenne elég a tejem,hanem az,hogy álmos nyügős.Ne add fel,szerintem nincs gond.
2009. aug. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok.Megirnád majd mit mondott a doki néni.Csak kiváncsi vagyok.
2009. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!