Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valami, amivel az anyatejb...

Van valami, amivel az anyatejből tejpépet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva el szeretném kezdeni kislányom hozzátáplálását(akkor lesz 6 hónapos), és gondoltam, hogy a sok lefagyasztott anyatejadagokból csinálhatnéknék tejpépet is.

Vagy ez hülyeség?


2009. aug. 3. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem majd főzelékekhez keverd inkább a tejet.Meg tejbegrízhez(majd)de ha keversz Sinlacot hozzá,akkor tejpép szerű lesz az állaga.
2009. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Főzhetsz bele grizt 6-8 hónapos korában már (a kész tejpépekben is van, hogy az van). Ebben a korában már úgyis be kell vezetned a glutén tartalmú ételeket is (liszt, griz). Hozzátenném, hogy pl. angolszász országokban nem főtt krumplival adják a főzelékeket, hanem főtt grizzel, szóval nem azért teszik, mert ez rossz a babának.
2009. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség! Én is 10 éve az ikreimnek csináltam fagyasztott tejből pépet. Akkor volt olyan pép amit tejjel, ill tápszerrel lehetett higítani. Vagy esetleg a sinlac pépet szerintem lehet anyatejjel+gyümölcsöt is tehetsz bele. Most a 6,5 hónapos babámnál nem fejtem, így nálunk most nincs tejcsi eltéve. Úgyhogy most nem néztem utána, de régen így oldottam meg.
2009. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja azt elfelejtettem, hogy rizst is ledarálhatsz kávédarálón, s így rizspépet is főzhetsz! A grízről eltérő vélemények vannak.

utolsó válaszoló

2009. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. aug. 3. 15:38
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam Sinlacra, sok helyen olvastam, hogy azzal sűritik a tejet.

De a Nestlé oldalán nem találtam.

Ezt csak gyógyszertárban lehet kapni és fel kell iratni?

2009. aug. 3. 15:41
 7/9 xStefix ***** válasza:

Szia!

Dejó, hogy van még valaki, aki anyatejben gondolkodik! :)

Egy jótanács: az anyatejet sose melegítsd fel túlzottan (forralni, mikrózni nagyon nem tanácsos), mert a benne található fehérjék nagyon hőérzékenyek, már enyhébb melegítésre is elkezdenek tönkremenni! Azt ugye nem kell ecsetelni, hogy az anyatej milyen értékes és miért érdemes minden kincsét megőrizni.. Így kiolvasztáshoz és melegítéshez is a forró fürdőztetés a legideálisabb (ami viszont időigényes, ezért jóval korábban kezdj neki).

Amit javaslok: én eddig egyetlen kész pépet találtam, amit anyatejjel is lehet készíteni: Milupa 7-Gabonás gabonapép. (Ezen kívül a legtöbb tejpép már tartalmaz tápszert, azokhoz csak vizet kell adni.) Eze(ke)n a kész pépe(ke)n kívül tehetsz még az anyatejbe: kekszet, babapiskótát, kenyeret/kiflit, grízt; illetve különféle gabonaőrleményeket (zab, korpa, kukorica stb.), amikből először kevés vízzel sűrű kását főzöl és utána higítod fel anyatejjel.

A gabonatartalmú ételeket a glutén miatt azonban csak 8-9 hónapos kortól ajánlják a dietetikusok, én is ekkortól adom a lányomnak, bár nem vagyunk allergiaveszélyeztetettek.

Mivel még el sem kezdtétek a hozzátápit, ezért én inkább azt javaslom, hogy a szokásos módon (gyümivel, főzivel) kezdjétek és csak később próbáljátok a tejpépeket. Semmiről nem fogtok addig sem lemaradni. :)

17 hónapja szoptató anyuka

2009. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Persze jönek majd a gyümülcsök, zöldségek, csak gondoltam, hogy ha, fejtem, minr egy megszállott, akkor már ne kelljen kidobni a tejet.

(Fiamat 21 hónapig szoptattam ,de nála nem volt "raktárkészletem", meg az már régebben is volt.)

2009. aug. 3. 16:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok:a sinlacban nincs tápszer,csak rizs és szentjánoskenyér magjának őrleménye.Azzal még majd gyümiket is sűríthetsz,nem csak a tejet.Fel lehet íratni(dokija válogatja,az enyém nem írja fel)gyógyszertárban megvehető.
2009. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!