Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptattok vagy...

Igény szerint szoptattok vagy rendszer szerint?

Figyelt kérdés
Mikor kezdtétek és melyiket esetleg az egyiket a másik után, mekkora babánál? Mennyit hízik hetente? (nekem két hetes a babám és a második hét végére 1 hét alatt 270 grammot hízott, mert igény szerint szoptattam, mától jön a 3 órás rendszer szerinti...) Ti hogyan csináljátok, és mi a véleményetek?
2012. okt. 3. 16:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

Én igény szerint szoptattam kezdettől az első fiam, nem is változtattam rajta. 4020 grammal született, 1 hónaposan volt 4480 gramm. Nem volt mérlegem, így nem tudom, hogy addig hetente mennyit hízott, mindig védőnőnél mértük. Utána hetente mérte a védőnő, a kiskönyve szerint így hízott: 240 g, 200 g, aztán 3 hét alatt 730 g (tehát átlag 243 g). Most ismét igény szerint szoptatok, nem szándékozok órához igazítani, de még adatot sem tudok, mert még csak 1 hetes a picurkám, eszik-alszik egyfolytában. :)

Miért akarsz átállni a 3 órás rendszerre? Mennyi súllyal született a babád?

2012. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
4180 volt a születési súlya de most két hetesen, 4450gr , és pl most szopizott 10 perc alatt 70 grammot... ;)
2012. okt. 3. 18:30
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

igeny szerint szoptattam, szoptatok most 11 hos lanyomat

soha nem birt ki 3 orat, eleinte 1,5orankent, aztan 2, majd 2,5 orankent szopott. Igy viszont volt egy angyal babam, soha nem hagytam ehseg miatt sirni, es szinte sose sirt, nagyon elegedett volt mindig. Eleinte 250g-ot hizott majd 100g-okat

2012. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Igény szerint szoptattam. Első néhány hónapban baromi gyorsan hízott (4470-nel született, három hónaposan már 7,5 kg volt), aztán ez belassult, amint aktivizálta magát (forgás, kúszás, stb.). 7 hónapos korára duplázta csak meg a súlyát. Ha esetleg azért aggódsz, akkor nyugodj meg: anyatejes babát nem lehet túletetni! :)


Miért akarod órára szoptatni? Te nem akkor eszel, amikor megéhezel?

2012. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

Igény szerint, máshogy szerintem nem is lehet, főleg az első 2-3 hónapban... Ha éhes a baba és sír, mi mást lehet tenni?

Az egy másik dolog, hogy eleinte nem tudtam, mikor miért sír a babám, de a cicizés szinte mindig megnyugtatta. Most már kezdem kiismerni (6 hetes, 2. baba), és ha azt gondolom, hogy nem éhes, csak fáradt, megpróbálom máshogy elaltatni, és csak ha nem megy, akkor teszem mellre.

A baba amúgy majd kialakítja a rendszert. Ahogy egyre nő, egyre tovább bírja két evés között, és egyre ügyesebben, gyorsabban eszik.

2012. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 karina1111 ***** válasza:
100%
Rámparancsolt a gyerekorvos, hogy 3 óránként szoptassam a gyerekem, mert úgy nem lesz hasfájós. Hogy húzzam ki játékal meg egyébbel az időt a következő szopcsiig. Ezután egy hétig sírt a gyerekem, és akkor befejeztem, egyszerűen nem képes kibírni 3 órát, akkor eszik, amikor éhes, így boldog. Nagyon jó húsban van, de nem kövér, 4 hónap alatt 4 kilót gyarapodott, és nagyon erős, okos baba.
2012. okt. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 xStefix ***** válasza:
100%

A nagyot az elején időhöz kötötten, én hüe, mert mindenki ezt hajtogatta. Pár hét alatt kishíjján ráment a tejem. Miután átálltam a másik módszerre, teljesen megváltozott az életünk. Végül 3 évig szoptattam.

Most már a kezdetektől igény szerint szoptatok és tökéletesen működik. A fiam 12 hét alatt megduplázta a születési súlyát, ami 3,5 kiló volt.


Csak egy észrevétel: Kérdező, tulképp mindegy, ki és milyen céllal javasolta neked az órához kötést, de tudd: ezzel a módszerrel nagyon rizikós szoptatni, mert NEM KÖVETI a baba fejlődésének a változásait! Márpedig abból bőven lesz több is már az első évben!

2012. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, Kedves Kérdező, én is kérdéssel kezdem:).

Miért szeretnél átállni a rendszer szerinti szoptatásra?

Elégedetlen vagy a mostani "rendszerrel"? Vagy valaki ezt tanácsolta?

Saját tapasztalat: igény szerint szoptattam a kislányom, (még szopik de bölcsis, így ez változott, bár ha hétvégén itthon vagyunk, akkor nem csak reggel- este szopik, hanem délutáni elalváshoz is) voltak persze hullámvölgyek de ha újra kezdhetném sem csinálnám másképp:).

2012. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Teljesen jól fejlődik a babád, miért akarsz tulajdonképpen órához időzíteni? A baba tudja, hogy mikor és mennyi tejre van szüksége. Persze van nagy ritkán kivétel, pl. egy ismerősömnek a babája tényleg annyit szopizott amennyi beléfért és fájt a hasa, ezért náluk bevált, hogy bizonyos időközönként szopizott a baba, de nem ez az általános. Ha a babád jókedvű, kiegyensúlyozott, akkor nincs szükség "szabályozásra".

2012. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

szerintem ebben is sok megoldás jó lehet. gyerek és anyafüggő.


nekem az vált be, hogy alapjában véve a baba igénye szerint szoptatom, de a szopik közt legalább 1,5 órát kivárok. így nagyjából 2-4 óránként evett újszülött korától.

2012. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!