Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik igény szerint...

Anyukák akik igény szerint szoptattok, beállt valami napirend nálatok? Babám lassan öt hónapos de nem igazán van rendszer az evésekben. Van, hogy két órát alig bír ki van hogy négy óra hosszat elvan

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, volt egy nagyon laza napirend-félénk. Az órát sosem néztem, így nem is számított, hogy hány óránként evett, épp mikor álmosodott el. Inkább a tevékenységek sorrendje alkotta a rendszert: ébredés, peluscsere, evés, játék-ébrenlét, elalvás. A fürdés volt úgy ahogy fix időpontban: este 8 körül (+/- fél óra). Én úgy gondolom, tiszteletben kell tartani a gyerekek igényeit, bioritmusát, azzal, ha mi akarjuk irányítani kívülről, csak belezavarunk és több kárt teszünk, mint amit segítünk. Idővel különben a gyerekeim álltak be egy saját ritmusra, az én dolgom csak annyi volt, hogy kövessem őket és kicsit itt-ott igazítsak rajta, hogy mindenkinek jó legyen.
2010. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én rugalmas voltam ebben a dologban.Úgy,mint az előző író.A tevékenységekben volt rendszer,sorrend,de nem óra szerint csináltuk.Ha délre esett az ebéd akkor úgy volt,ha egy órára,akkor úgy.Viszont utána mindig alvás következett,aztán séta,stb.
2010. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha valaki igény szerint szoptat, ott nem nagyon van óra szerint semmi. Én egy időbe néztem az órát mikor szoptattam, hátha vélek felfedezni benne valami rendszert, de nem volt:). Nálunk is a sorrend volt megegyező, a fürdetés időpontja, mindig hétkor volt.
2010. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen idős korban a reggeli felkelés és evés, illetve az esti fürcsi, vacsi, alvás volt fix... napközben többször alszik rövidebben... most vagyubk fél évesek és néhány dolog borulni látszik... pláne, hogy próbálkozom az ebéd kiváltásával... :(((
2010. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző válaszok nem igazán a kérdésre vonatkoztak, bocs...

Az én tapasztalatom a két hónapos fiammal az, hogy ha azt veszem figyelembe, hogy hányszor akar cicizni, akkor egész nap azt csinálná. Ebből a szempontból az úgynevezett igény szerinti szoptatás elég rizikós, mivel egy ilyen kicsi baba annyira szereti az anyuka közelségét, hogy ha nem éhes, akkor is csinálhat úgy, hogy az ember azt hiszi, majd éhenhal. Én is beleestem abba a hibába, hogy ahányszor úgy láttam, hogy enni akar, mellre tettem, az lett a vége, hogy olyan hasfájást kapott a sok evéstől, hogy ordított a fájdalomtól.

2010. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!