Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki mennyi tejet iszik szoptatá...

Ki mennyi tejet iszik szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen megveszek a kávéért a terhességem óta.Természetesen csak koffeinmentes változatban iszom(mert egyáltalán nem kávézom!).Mivel tejjel készítem,ez napi 6-7 dl tejet jelent.A baba 2 hetes lesz,szoptatom,semmi baja nincs(hasfájása gondolok).Igaz,hogy tejszaporítót szedek(Lactinatal-t)édeskömény és ánizs van benne(ami ugye hasfájás ellen nagyon jó a piciknek).Nem gond,hogy ennyi tejet iszom?
2012. okt. 9. 12:25
 1/6 xStefix ***** válasza:
100%

Ha mindketten jól bírjátok, nem baj. Egészségedre! :)


De, az édeskömény egyes babáknál pont hogy szelet csinálhat, nem mindenkinél van pozitív hatása! (Engem és a fiamat is meghajtott, igaz, én Fitolacot ittam pár napig.)

Illetve, a tejserkentő teát sem kell folyamatosan inni, ha épp. Persze ha nincs vele gondod és jól esik, nyugodtan:), de ha a tej miatt iszod, akkor felesleges. Egyrészt, ezek nagy része inkább pszichésen hat, nem konkrétan fizikálisan, másrészt ha hat is, leginkább akkor javasolt, ha tényleg növelni kell a tejmennyiséget.

Remélem, nem baj, hogy ezt is leírtam. :)

2012. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,dehogy baj,hogy leírtad.Ez kapszula,mert a teát nem nagyon kívánom,vizet,meg hát tejet iszom.Úgy tűnik a babának "nem árt" az édeskömény(mondjuk a nagyobbaknál is bejött a Mecsek baby tea).
2012. okt. 9. 12:39
 3/6 TKI Ibolya ***** válasza:
Nem bírom a tejet megemészteni így egy kortyot sem ittam.Vizet és tejserkentő teát ittam helyette.
2012. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:
100%

Akkor jó. :)

Egyébként én is napi 1-2 koffmentes kávét iszom, sok tejjel, meg néha külön is egy kis csészével, kakaónak, macikávénak. Meg időnként 1-1 joghurtot betolok. Én fiam is bírja, de nekem most elég ennyi.

Nekem napi 1 liter tea (gyümölcs, 2 filterrel) és 5-7 deci felesben hígított gyümölcslé az adag. Plusz még amennyi vizet megkívánok.

2012. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én a gyümölcslevet se kívánom...de pl.a cukormentes Apentát igen,bár az meg szénsavas.Azt csinálom,hogy leveszem a kupakját,hogy a buborékok kimenjenek.
2012. okt. 9. 18:03
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%
Én Karamalzot iszom néha, kikeverem belőle a bubikat.
2012. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!