Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokáig szoptató anyukák (...

Sokáig szoptató anyukák ( legalább 1 évig)! Hogyan kell megtartani a tejet olyan sokáig?

Figyelt kérdés
Amióta hozzátáplálunk és egyre többet eszik,egyre kevesebb a tejem. Persze ez normálisnak tűnik,de hogy marad meg akkor legalább még fél évig a vacsora-reggeli tej mennyiség? A vacsorára szinte már alig van, a cumit meg mióta kanalazik,alig fogadja el,ha pótlást akarnék adni neki. Egy időben volt még vacsorára.Ha mindig megette a vacsoraadagot,mért nem termelődik mindig annyi amennyi vacsira kell?

2012. okt. 19. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szerintem ez alkati kérdés is.,mert én majdnem 2évig szoptattam,pedig nem tettem érte semmit.sőt sokszor alig ittam és mégis mindig sok tejem volt.alig bírtam elapasztani.


de ha jól tudom van erre homeós bogyó,vagy szoptatós tea is ami segíti a tej termelődést

2012. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Biztos tudod, hogy a tej a kereslet-kínálat elv alapján termelődik.

Én olykor iszom egy -egy Laktoherb teát, és homeós tejszaporítót.

Évekig szoptattam

Ha még van kérdésed, írj privátba!

2012. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés, én is sokáig szoptattam és semmit nem tettem érte.
2012. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Megmarad.

Annak idején én is azt hittem, hogy nem marad mg, de mindig volt annyi, hogy elég legyen neki, 14 hónapos koráig szoptattam. Mindig annyi lesz, amennyi neki kell - most is annyi van, hiszen írod, hogy a pótlást nem is akarja megenni! Vagyis annyi van, amennyi kell.

2012. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Beáll a kereslet kínálat. Az esti tej állítólag töményebb és kevesebbet eszik belőle a baba. Lehet, hogy emiatt érzed kevésnek!
2012. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a kereslet-kínálat elvén működik, pont ez a baj,hogy kereslet lenne, szopik este szorgosan, de kínálat nincs. Egyáltalán ezért váltódnak ki az alkalmak,mert mindig előtte kap tejet,de mivel egyre kevesebb van, már a végén a cicin csak a sírás ment, és nagyon éhes maradt,így képes volt megenni a teljes (180-200 gr) adagokat a szopi után is. A hozzátáplálás is ezért indult el picit korábban. Homebogyót szedtem, igaz most nem, de hiszek benne, erre mégsem volt elegendő.Laktoherb tea az elején segített, utána teljesen hatástalan volt. Lehet hogy mostanra megint segítene..
2012. okt. 19. 13:41
 7/13 A kérdező kommentje:
De nem én érzem ám kevésnek, hanem sír a végén hogy kér még, és ideges lesz hogy nincs. Akkor kap cumisüveget,de azt meg nem akarja,aztán végül elveszem, megvígasztalom, és nem kap többet. Alszik reggelig, de tudom hogy amikor elég a tej,nem sírva hagyja abba. Reggel sosem sír a végén. Vagy, ő nem érzi a zsírosságot, és túl gyorsan megy be a hasába, kevésnek érzi, aztán idővel meg mégis elég? Hm?
2012. okt. 19. 13:44
 8/13 anonim ***** válasza:
Van olyan tea vagy bármi más amitől több lesz a tejem de a picinek nem fog miatta fájni a hasa? Még mikor nagyon kicsi volt mikor megszületett akkor ittam teát de ugye olyan dolgok vannak benne amiatt fáj a hasa. 9 hónapos és nekem sincs annyi amennyi neki kellene.
2012. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én azt a mennyiséget,amit nem eszik meg,mert helyette főzit v gyümit kap már,azt kifejem,és nem csökken így a tej.Nekem ez vált be,mert amúgy nekem is kezdett vészesen kevesebb lenni.Vagy lefagyasztom,v tejpépet csinálok,v vmi pürét belőle.Ez sztem is alkati dolog egyrészt.
2012. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem már egy étkezésre sem elegendő, de azért napi egyszer fel szoktam neki kínálni és valamennyit eszik is. Ma pl. többször tettem mellre, hogy egy kicsit emeljek a tej mennyiségén.

1 éves.

2012. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!