Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan fogom tudni, hogy...

Honnan fogom tudni, hogy van-e elég tejem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Viszonylag nagy melleim vannak, de mint tudjuk ez nem egyenlő azzal, hogy sok tejem lesz. Honnan fogom tudni, hogy eleget szopizik a baba?? Ha kézi mellszívót veszek, csak a maradék tejet fogom leszívni, de honnan fogom így tudni, hogy mennyit szopizott le??

2012. okt. 24. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban onnan, hogy a babád elégedett, jól gyarapodik, megvan az elegendő napi pisis és elegendő kakis pelusok száma, nem sárga...

Illetve a babamérleg is támaszt adhat a mennyiségben, de erre nem szabad hagyatkozni, hiszen nem minden baba eszik egyforma dagaot, valamint egy baba sem mindig szopik egyforma mennyiséget. Sokszor a mérleg csak bosszúságot és bizonytalanságot okoz:).

A fejt te mennyisége sem mérvadó, hiszen a szoptatás során olyan hormonreakciók segítik a tej leadását, ami fejővel nem lehetséges, ezért is van az, hogy sok anyuka nem tud fejni, vagy csak keveset, mégis sikeresen szoptat.

2012. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
:) Onnan hogy a babád elégedetten fog aludni,és gyarapodni fog az elején igen nagy "lépésekben"! :) Ennél jobban csak akkor kell tudni(mérni babamérleggel)ha van valami probléma a babával,vagy a ciciddel,vagy bármivel!Nekem nem volt szükség mérésre(2 gyerek)mert a védőnőnél a mérések jók voltak,és elegek,szóval számszerűen sosem tudtam a mennyiségeket.
2012. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is mindig érdekelt. Most 7 hetes a kisfiam, és eleinte én is mértem szopi előtt és után, számoltam, osztottam-szoroztam, aztán idegeskedtem mert egyik nap csak 400 milit másik nap már 650-et szopizott. Fel is hagytam a méréssel, főleg mikor az egyik szoptatás után kiírta a mérleg, hogy -20 gramm. Na az szép. Hogy lehet -20-at enni? Azóta csak 1 héten 1x mérem (pénteken, mert akkor töltjük a heteket), és megnyugtat, hogy hetente 200-250 grammot hízik. Evés után ha még sír, keresi a cicit, nyugtalan, akkor tudom, hogy még kér, de ha mosolyogva "lefordul" a mellemről, elégedetten büfizik majd bealszik, akkor tudom, hogy jóllakott. De az a lényeg, hogy szépen gyarapodjon, nyugodt, kiegyensúlyozott legyen, akkor nincs baj. A méréssel az is baj még, hogy nem minden nap, és nem minden napszakban egyenlően eszik (reggelt többet, este kevesebbet), ami szintén nyugtalaníthat Téged. Tapasztalatból írom, mert én is így voltam. Reggel evett 110-et, du. meg csak 50-et, erre én megpótoltam táppal, ami persze már sok volt neki, és vissza is bukta. Nem kell pótolni, tudja ő, hogy mennyi kell neki.

(Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült.)

2012. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat :) Első baba lesz ezért kicsit aggódok még minden miatt, de reméljük hogy ez csak fölösleges aggodalom :)
2012. okt. 24. 15:32
 5/5 xStefix ***** válasza:
100%

Hm, én a másodikat szoptatom és egy picit azért másként látom már a dolgot. Persze kezdő anyukaként mindaz igaz, amit feljebb leírtak - de muszáj megemlítenem, hogy lesznek időnként olyan szakaszok, amikor a babád látszólag nem fog szépen hízni, nem lesz elégedett sem, nem fog jókat aludni... de mégis elegendő lesz a tejed! Sok olyan változás van ugyanis az első évben, amik jelentősen kihathatnak a baba általános állapotára, viselkedésére, így a szopási szokásaira is.

Sokat lehetne erről írni, amit most nem tennék meg - egyelőre csak annyi, hogy emlékezz majd rá, ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy sokkal gyakrabban hiszik azt az anyukák, hogy kevés a tejük, mint ahogy az a valóságban van! Ha érdekel a dolog, nézelődj itt a Szoptatás témában, találni fogsz egy csomó példát. (növekedési ugrások, fogzás, szeparációs szorongás, mell felpuhulása, kereslet-kínálat, 3-6 hó közötti életkor.. csak egy pár lehetőség)

2012. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!