Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy szoptatásról szóló könyvet...

Egy szoptatásról szóló könyvet olvasok. Azt írja, hogy a szülés után már tegyük mellre a babát. De már akkor beindul a tej?

Figyelt kérdés
31 hetes kezdő kismama :)
2012. okt. 25. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Akkor termelődik az előtej, ami nagyon hasznos az épp akkor született kisbabának. Illetve minél előbb teszed mellre, annál nagyobb az esély, hogy a kicsi is jobban fog "ösztönből" szopizni, és a tej is hamarabb beindul az ingerlés miatt. Szóval mindenképpen hasznos! :)
2012. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ÉRtem köszönöm :).
2012. okt. 25. 15:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki simán szül annak van lehetősége egyszerre mellre tenni a babát.Aki császárral annak nem.Én császárral szültem,13.45-kor lett meg a kislányom és csak este 8-kor hozták be először az őrzőbe cicizni.Másnap mehettem át az osztályra.Szinte óránként cicire tettem mert csak sírdogált szegényem,szívta is rendesen csak nem jött neki semmi.Nekem sajnos nem indult be a tejem,utána se.

De remélhetőleg te szerencsésebb leszel.

2012. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülés után azonnal még nem jön tej a mellből, de a tejtermelés beindításában sokat segít, ha minél hamarabb mellre teszed a babát, mert ő a szopizással stimulálja a mellet (és persze a babának is jó, megnyugtató érzés, hogy anya ott van a közelben). Az első pár napban csak előtej jön a mellből, nagyon kicsi mennyiség és olyan sárgás színű. Azt mondják, ez pont elég a babának, mert még nagyon pici a kis gyomrocskája kb. mint egy cseresznyemag. Vannak szerencsés és kevésbé szerencsés anyukák. Előbbieknek szinte semmit nem kell tenni, és elkezd ömleni a teje (ez nem függ a mell méretétől, de még attól sem, hogy hanyadik babát szülte az illető, mert még ott is változhat), míg az utóbbiak gyakori mellre tétellel, fejéssel, tejszaporító teával, homeós bogyóval stb. tudják elérni, hogy elég tejük legyen a baba számára. A lényeg, hogy nézz utána ezeknek a dolgoknak még a szülés előtt. Én sajnos nem tettem (azt hittem a tej az simán megjön szülés után), pedig elkerülhettem volna vele a szülés utáni depressziót. Boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!És sok tejet!
2012. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Azonnal nem jön tej, de az inger erősebb, mint órákkal később. HAsznos lehet a tej beindítása szempontjából. ÉRdemes, ha van rá lehetőségetek! :) Szopizni is ügyetlen még eleinte, de igyekezni fog, mire belejön, tejci is lesz :)
2012. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

A szülés utáni órát ARANY ÓRÁNAK hívják. Mielőbb és minél több ideig legyen mellen a baba: a szopási inger sokkal erőteljesebb és a pár csepp kolosztrum minden szükséges tápanyagot tartalmaz, a gyomra még akkora, mint egy cseresznyemag.

Én császárral szültem, 1 óra múlva már a mellemre tették a kisfiamat és 2 óránként hozták szopizni a spinális érzéstelenítés ellenére.

2012. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon izgulok már most hogy sikerül-e, próbálom kiokosítani magam.

Köszi szépen!

2012. okt. 25. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy, hogy előre gondolkodsz:)!

Ha szeretnél kompetens oldalról olvasgatni a neten, akkor ezeket az oldalakat keresd fel, bocs ha már ismered őket:)!

[link]

[link]

[link]


konkrét cikkek a kérdésedhez kapcsolódva:

[link] fuzetek/szoptatas-hogyan_fogjunk_hozza

[link]

[link] node/204

...

2012. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!