Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha éjszaka a középső (hajnali...

Ha éjszaka a középső (hajnali két óra) kihagyom és helyette teát adok csak neki az butaság? A kórházban így csinálták.

Figyelt kérdés

#éjjeli_szoptatás
2012. okt. 31. 10:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elnézést a pontatlan kiírásért: szóval ha a középső szoptatást kihagyom, hogy hamarabb szokjon le az éjszakai evésről, az butaság?
2012. okt. 31. 10:03
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős??
2012. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ja igen, ez fontos :-) ez is kimaradt.

5 napos (tudom, még nagyon kicsi).

De a kórházban sem kaptak éjszaka enni.

Ennek ez az oka, nem?

2012. okt. 31. 10:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudnod kell, hogy az éjszakai szoptatás nagyon fontos a tejtermelés fenntartása érdekében, főleg újszülötteknél. Ezen kívül a jelen ajánlások szerint anyatejes babának nincsen szüksége egyéb folyadékra.

Természetesen a Te döntésed, a lényeg, hogy helyes infók alapján dönts:).

Az pedig közel sem biztos, hogy ha inni kap nem foga kérni a cicit, hiszen az neki nem csak evés, hanem testközelség és megnyugvás, amire újszülöttként nagy szüksége van:).

2012. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyetértek az előző válaszolóval. Most nem az a kérdés, hogy te tudsz-e aludni, hanem a babád minden igényét kielégítsd és a igény szerinti szopizásnak pont ez a lényege, hogy nem csak a táplálkozásról szól. Az én fiam 4 hónapos van hogy 1x de van hogy 2x kel szopizni, és akkor mi van? Befejezi, leteszem és alszunk tovább. Tápszeres babáknál javasolják, de azt is csak később 3 hónapos kora körül, ha ébred, akkor vizet kapjon, de csak vizet, mert azzal lehet leszoktatni, cukros lötty pont sz ellenkezőjét éri el....A tápszer lassabban emésztődik és jobban telíti a pocakját, mint az anyatej, de nem kérdés, melyik a jobb a babának. Az én kisfiam az első hónapban 2-2,5 óránként kelt és még itt vagyok. Azóta is szopizik.
2012. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és logikus is :-)

De vajon a kórházban, miért nem tápszert adnak a babáknak éjszaka, ha még nincs lefejt anyatej?

Akkor ott nem sír az összes baba éjszaka, mert éhes?

Nem értem a kórházat.

2012. okt. 31. 10:27
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok

A kórházban még a legtöbb baba a születés fáradalmait piheni, sok baba alig van ébren:). Ha pedig megébred, a picinyke, meggymag méretű gyomrukat könnyű eltelíteni vízzel vagy teaával:(. Nem kell vesződni tápszerkésztéssel, anyuka tejének "kikeresésével", netán bevinni az anyukához szopizni...Egyszerűbb "ledönteni" a torkán némi löttyöt és kész:(

Sajnos a gyakori rossz kórházi gyakorlat miatt sokkal több baba hagyja el tápszeresen a kórházat, mint kéne, és sokkal több anyuka küzd a tejtermelés beindulásáért mint kéne:(.

Hál' Istennek azért egyre több a bababarát kórház, ahol éjjel is benn lehet a kismama, így tudja szoptatni őt, elősegítve a mihamarabbi tejtermelést vagy fenntartást:).

2012. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első napokban a babáknak van elég tartalékuk a magzatvízből, ráadásul a születés okozta stresszt pihenik, ezért kevésbé sírósak. Nekem az első éjszaka adtak egy kis tápszert, de amikor másnap is mentem, akkor már nem, mondván: próbáljam csak beindítani a tejtermelést.
2012. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
mármint éjjel is benn lehet a kismamával a baba:)
2012. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:
100%

Az lenne az ideális, ha a születés pillanatától kezdve non-stop együtt lehetne az anya és a baba... Szopi-szempontból, érzelmi kötődés-szempontból és mindenhogy.

Kérdező, akkor szoptass, amikor a babád szeretné, és mindegy, milyen gyakran vagy mennyi ideig tart!!! A tejtermelés a kereslet-kínálat elve szerint működik, vagyis annyi tejed lesz, amennyit ő kiszopizik - illetve amennyit HAGYSZ neki szopizni. Ha nem juthat annyiszor cicire, ahányszor igényelné, biztosan nem lesz elegendő tejed.

A szoptatás pedig nemcsak etetést jelent, hanem lelki biztonságot, megnyugvást is. Ezért, ha igény szerint szoptatsz (ami a tökéletes módszer), akkor tudd, hogy ez sok időt és energiát vesz igénybe, főleg az elején. Nem kell se játszócumi, se üveg, se tápszer, se víz/tea, semmi. Csak te és a cici - amit akkor kaphat meg, amikor csak jelzi.

Ez így, ilyen egyszerűen működik. Minden más külső "beleszólás", tréningezés (időhöz kötött szoptatás, itatás, szopiról leszoktatás stb), egyéb "segéd"eszközök használata csak megzavarja a természetes folyamatokat, ami előbb-utóbb tejhiányhoz vezethet.

2012. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!