Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig marad a tejben a...

Mennyi ideig marad a tejben a gyógyszer amit én bevettem? /Lejjebb bővebben/.

Figyelt kérdés

2 napja nem szophat a kisfiam mert begyulladt a fogam és Cataflant kell szednem na meg Dalacin C 300-at. Húztam halasztottam a dolgott h ne kelljen bevennem de csak nem múlt el a duzzanat és ugye bár ki sem húzza így a fog doki még be van dagadva. Ez idő alatt tápszert kell kapnia. Aki volt hasonló helyzetben örülnék ha megírná.

Köszönöm szépen.


2009. aug. 13. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem voltam még ilyen helyzetben.Saját tapasztalatból nem tudok tanácsot adni.


Ha bizonytalan vagy kérd ki egy szoptatási tanácsadó véleményét.


[link]

2009. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ki nem üríted a melledből. Amíg szeded a gyógyszert, addig is fejd ki, legalább olyan időközönként, mintha a babád enne. Az utolsó gyógyszer bevételétől még legalább 2-3 szoptatást hagyj ki, de fejd ki a tejcsidet. És sajnos öntsd ki :-(

Remélhetőleg még utána is elfogadja a babád a cicidet.

Ha nem fejed ki, nem fog elég termelődni, pláne ha sokáig kell szedned a gyógyszereket.

Sok sikert! És mielőbbi gyógyulást!

2009. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek. Egésznap fejem h kiürüljön és új termelődjön. Remélem ma már nem kell bevennem gyógyszert és vissza áll minden.
2009. aug. 13. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem (szülés után p.l augmentint kaptam i) antibiotikumot, azzal lehet szoptatani. A dalacin is az.

Vasárnap szarul voltam, felhívtam a gyerekorvosi ügyeletet, hogy az antibiotikummal amit kaptam, lehet-e szoptatni és lehet(amoxicilin)

Mert az ügyeleten zat mondták, hogy nem, de a gyerekorvos, meg rögtön mondta, hogy persze nyugodtan.

Cataflam helyett meg szedj valami más fájdalomcsillapítót pl. panadolt.

Tudom, hogy a cataflam az jó ,mert én azt szedek a migrénes fejfájásra és tuti, de most szopatás alatt mást veszek be, vagy kibírom.

2009. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Sokszor feleslegesen tiltják el az anyukákat a szoptatástól!
2009. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. A cataflant ma abba hagytam fejem a tejet h holnap már szoptathassak.
2009. aug. 13. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!