Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is van/volt hasonló...

Más is van/volt hasonló cipőben? Ki érzett már ilyet? Ez növekedési ugrás?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám, anyatejes. Pár napja azt vettem észre-igény szerinti szoptatás mellett-hogy előfordul, hogy hiába szívja a cicimet, nem jön belőle tej. Aztán begurul, és üvölteni kezd. Ilyenkor megnyugtatom, újra visszarakom váltogatom a mellem, de még mindig semmi. Aztán kicsit pótlom neki az aznap lefejt tejjel. El kell telnie 30-60 percnek, mire újra jön tejcsi. Ez a tejleadóreflex hiánya? Hihetetlen módon be tudok pánikolni, hogy nem lesz elég tejem.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. nov. 9. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, jellemzően 6 hetesen van egy növekedési ugrás.

JÓl csinálod, hogy egy szopin belül többször mellet váltasz:), még pár nap és várhatóan sokkal jób lesz a helyzet, tarts ki:)!

A pótlást hogyan, miből adod neki?

2012. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Fecskendőzöm a szájába, amikor a cicimen van. Nem tudom miért nincs elég tejem, mikor egész nap a cicimen van..

2012. nov. 9. 16:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt írod, pár napja. POntosan mennyi ideje?

2012. nov. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hétfőn figyeltem fel rá először.
2012. nov. 9. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van. 12 szer evett ma! Ne pánikolj, pár nap és beáll

Ha van 4-5 pisis pelus, nem sír közben, elég az a tej.

2012. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös!

És honnan tudod, hogy eleget evett-e?

Köszi.

2012. nov. 10. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. fél óra, amíg eleget eszik (mindkét ciciből). Egyrészt látom, hogy nyel, másrészt ha abbahagyja a szívogatást, játszik, kiköpködi a cicit, elalszik, engedi, hogy kihúzzam, akkor elég. És ne aggódj, ha éhes maradna, sírna ezerrel :-) türelemjáték, de csak nem tart örökké...
2012. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és ne pánikolj, az a legrosszabb (én is pánikoltam, még kevesebb lett). Ha méred evésenként, felejtsd el, az tejgyilkos dolog, relax, sok folyadék, sok pihenés. Én nem fejek különben emellett. Akkor már enni sem lenne időm :-)
2012. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mérés jó, mert ha jó teli a cici 20 perc alatt leszívja a 100-120ml, de ha kevésbé 1 órába is beletelik. Te egéz nap szoptatsz?Én is , de csak 4 óránként és mérek, ha kicsit kevesebb a tej, kb. napi 1 etetésnyi akkor keverek tápot. 6hetes anyuka
2012. nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!