Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól lehet igény szerint...

Mikortól lehet igény szerint szoptatni? A babám még csak 2 hetes és a védőnő azt mondta hogy nappal keltsem fel 3 óránként nehogy kiszáradjon. Éjszaka meg aludjon ameddig akar.

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sárga, akkor hagyhatod aludni, és szoptathatod igény szerint.
2011. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én első pillanattól igény szerint szoptattam! Sose keltettem fel!
2011. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
A védőnőd a 70-es évekből maradt itt. Szerintem is igaza van az előttem szólónak, csak a sárgaság indokolná a keltegetést. Nyugodtan szoptasd igény szerint. Lesz, hogy 1,5 óra múlva kéri, lesz olyan is, hogy csak 5 óra múlva. Túletetni sem tudod, mert eleinte hígabb (szomjoltó) tej jön, utána termelődik a sűrűbb, laktatóbb. Így ha csak szomjas, nyugodtan tedd mellre néhány percre.
2011. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Én addig keltettem őket, amíg el nem érték a 4 kilót, tehát csak pár hétig.
2011. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs egészségügyi oka,akkor ne keltegesd.eszik,ha éhes lesz.egészségügyi ok alatt az elhúzódó sárgaságot,koraszülöttséget,kis súlyt értem.A védőnő szava nem szentírás,sőt.Van jó pár nem normális védőnő,nemrég írta itt egy kismama,hogy a védőnő azt mondta,hogy pólyában,az ölében vigye haza a babát autóban,mert a hordozó árt a gerincének.Normális?

A kérdésedre válaszolva én nem keltegettem,pedig nem volt egy debella,2590 grammal született,de az első hónapokban keltegetés nélkül is havi egy kilót hízott úgy,hogy éjszaka nem evett.

2011. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a doki azt mondta,hogy éjjel ne költsem fel,nappal viszont 4 óránál több ne teljen el.
2011. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első naptól, hogy hazajöhettünk,igény szerint szoptattam mindhárom gyerekemet. Csak akkor volt,hogy ébresztgettem őket, amikor már nagyon feszültek a melleim a sok tejtől, és alig vártam,hogy szopizzanak:) De ez csak az első hetekben volt, utána már beáll a kereslet-kínálat.
2011. jan. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!