Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is van ezzel így? 11 hós...

Huziga kérdése:

Más is van ezzel így? 11 hós kislányom jóformán csak anyatejet eszik.

Figyelt kérdés
A hozzátáplálást 6 hósan kezdtük gyümölccsel, ami azóta is jól megy, de ennyi. Tízóraira gyümit kap joghurttal, vagy túróval, hol üvegeset, hol én csinálom. De az adagja kb. fél üveg, annál többet sosem kér. Ebédre a mi ételünkből kap, leveses nagyon, de mennyiségeket nem eszik. Azt vettem észre, hogy bejön neki minden íz, de csak kóstolgat. Paprikás csirke nokedlival, tészta, rizs husival, de csak nagyon kis apró darabokban, mert elég félrenyelős, így szerintem nem is telítődik a pocakja. Tejpépet nem igazán szereti eddig max.10 kanál volt a rekord. Éjjel is sokszor szopizik, azon alszik el napközben. Ettől függetlenül simán kibír 3 órát két szopi között és van napirendünk is. Csak olyan jó lenne, ha legalább egy adag ebédet megenne. A bolti bébiételt nem eszi meg.
2012. nov. 14. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hosszan szoptatott babáknál természetes, ha később eszik "mennyiséget":).

A WHO ajánlása szerint egyébként az ideális, ha az anyatejes baba egy éves koráig 80 százalékban szopik:).

Az én lányom is 13- 14 hónaposan kezdett el szinte egyik napról a másikra nagyobb adagokat enni. Most két éves, 13 kiló, jóltáplált gyerek:).

2012. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző engem is megnyugtattál kicsit.A fiam 25 hónapos koráig szopizott én már azért választottam el mert egy nap 1000x kérte másrészt szinte semmit nem evett csak kóstolgatott.Most 2 hónapja nem szopik azóta egyre többet eszi de még nem annyit mint a kortársai.12 kg.
2012. nov. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!