Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hetes a kisfiam és éjjel...

3hetes a kisfiam és éjjel sokszor elalszok szopizas közben ezért van hogy 2-3órát fenti vagyunk mire jollakik. Mit tudok ez ellen csinálni?

Figyelt kérdés
Kólát lehet inni ha szoptatok?

2012. nov. 15. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem javasolt szoptatás alatt koffeint tartalmú dolgot fogyasztani,mert átmegy az anyatejbe és ezáltal a pici is kap belőle. Próbálj meg ébren maradni valahogyan.Tudom nem egyszerű; az én kisfiam 9 hónapos elmúlt és a mai napig kelünk éjszaka 3-4 alkalommal minimum (születése óta).Tudom nem vígasz,de idővel belerázódsz. :(
2012. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az jött be, hogy a saját ágyában fektettem, de amikor ébredt, akkor magamhoz vettem, nem kettőnk közé, hanem csak mellém, és úgy szopizott, én pedig aludtam közben is:). Arra mindig felébredtem, ha elfordult a ciciről, és akkor tettem vissza a kiságyba. Így nem ébren töltöttem a fél éjszakát, csak 2x/3x pár percre kellett magamhoz térni.
2012. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem merem betenni az ágyba.elaludnek és félek rafekudnek.de nem értem,miért alszik el ha éhes evés közben? :-o
2012. nov. 15. 12:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem fogsz úgy elaludni, hogy kárt tegyél benne:)!

"Tegyük a babát az anya oldalára, ne az apa és az anya közé. A közös alvással kapcsolatban megkérdezett anyák azt mondták, hogy alvás közben annyira tudatában vannak fizikailag és lelkileg is gyermekük jelenlétének, hogy szinte elképzelhetetlen, hogy ráfeküdjenek.(...)A közös alvás biztonságosan is megvalósítható, ha a megfelelő óvintézkedéseket megtesszük. A kérdés nem az kellene, hogy legyen, hogy vajon „biztonságos-e a babával együtt aludni?”, hanem inkább az, hogy „hogyan alhatunk biztonságosan együtt a babával”"innen: [link]

[link]

2012. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"A hírek gyakran szólnak arról, hogy "újabb kisbaba halt meg az együttalvás miatt", arra azonban nem térnek ki, az együttalvás mely formája járt ilyen következményekkel, illetve milyen más kockázati tényező vezetett a baba halálához. Ezek a hírek helytelenül azt sugallják, hogy az együttalvás minden formája egyformán veszélyes és nem lehet azt biztonságosan gyakorolni.


Az igazságtól azonban semmi nem állhat távolabb. Hasonlóan hamis következtetés volna, ha az autózást úgy általában a gyerekekre veszélyesnek tekintenénk azért, mert egyes szülők ittasan vezetnek akkor is, ha gyerekük a kocsiban van, továbbá nem csatolják be a gyerekülésbe a kicsiket, akik így halálos balesetet szenvednek. Az együttalvásra általában azért kerül sor, mert biológiai okok, például a szoptatás miatt ez tűnik a legcélszerűbbnek. Ha megteremtjük a biztonságos együttalvás feltételeit, akkor az együttalvás életeket ment, és mindkettejük egészségéhez és jó közérzetéhez hozzájárul. Már az egy szobában alvás is felére csökkenti a hirtelen csecsemőhalál (SIDS) és a balesetekből eredő halálozás kockázatát."innen: [link]

2012. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xStefix ***** válasza:

Azért, mert a szopizás fárasztó munka és egyben nyugtató, altató hatása is van.

Tenni azt tudod, hogy közelebb hozod magadhoz, különben a mászkálástól, ücsörgéstől hamarosan teljesen ki fogsz készülni. Lehet, hogy még hónapokig ez fog menni...

Én együtt alszom a fiammal és semmi gondom, pedig 5 hónapja 2-3 óránként szopizik. Igaz, mostmár csak átfordulunk, mellre teszem és alszunk is tovább...

Ne félj te se közelebb venni magadhoz, idővel ugyanis alkalmazkodik a saját alvásritmusod a babáéhoz. Ráadásul nem is alszol mellette olyan mélyen (de mégis pihentetően), így rögtön észreveheted, ha valami nem stimmel. Ez is az anyai ösztön egyik jele.

2012. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a védőnőm sorolta,hogy az egyik anyuka arról számolt be neki,hogy a barna kólától rengeteg teje lett.Volt olyan anyuka akinek elment a teje egyik éjszaka,a védőnőm javasolta neki a barna kólát,egész éjjel azt itta az anyuka,és reggelre újra megindult a teje,méghozzá nem kevés mennyiségben.Úgyhogy nyugodtan ihatsz kólát,a vérnyomásodat is rendben tartja ha alacsony.
2012. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia 6 hós szoptataós anyuka vagyok. Az én babaám 1-2 óránként szopizik éjjel nappal. Mi a nagyágyunk mellé húzzuk a kiságyat éjszakára, így csak ki kell emelnem belőle pár percet ébren tudok maradni. Ha nagyon álmosnak érzem magam akkor könyökölve szoptatok fekvés közben. Én minden reggel iszom kávét de kólát nem.
2012. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Attól,hogy nem hasznos számotokra a válaszom,még nem kell lepontozni!!!És nem én találtam ki,hanem ez valóban megtörtént eset,nem csak a hasamra csaptam és kitaláltam!!Már bosscccc!!
2012. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Segítsetek légyszi! Akik azt írták, hogy csak "kikapják" az ágyból a babót, gyors szopi és vissza, azok hogy büfiztetnek? Én már zombinak érzem magam, mert nem büfizik a baba. Elalszik, leteszem, 2perc múlva ordít. Kiveszem, kijön a büfi, de nem alszik vissza. Ha leteszem, majd kiveszem, hogy kijöjjön a büfi akkor meg felébred. Mit tegyek?
2012. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!