Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kicsit elkeseredtem. Igény...

Kicsit elkeseredtem. Igény szerinti szoptatás vagy napirend szerinti? Mit csinálunk rosszul? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Igaz, még csak két hetes a lányunk, és ilyen idős korban még nem beszélhetünk napirendről, de szeretnénk el kezdeni kialakítani. Amikor haza jöttünk a kórházból hagytuk aludni, majd ébred, ha éhes. (hiába mondták a kórházban, hogy 3 óránként etetni kell, de fittyet hánytunk rá) Volt, hogy 5 órát aludt egy huzamban - nappal - majd sírással jelezte, hogy éhes. Szopizott, majd aludt megint 4-5 órát. Ez így ment estig. Fürci után szopi volt, majd alvás gond nélkül. Igen ám, de éjszaka 1 körül sírással ébresztett minket, szopizott, de nem aludt vissza. Felmerült hogy esetleg a hasa fáj, de nem, mert volt büfi, puki, kaki. Reggel 6-ig virrasztottunk , mert nem aludt el. Ez a "rendszer" napokig ismétlődött, amikor kitaláltuk, hogy változtatunk a dolgokon. 3 óránként ébresztetjük, szopi után alvás van. Így utolsó szopi fél 10 körül van, és éjszaka "csak" 3x kel, és legalább visszaalszik. Ez így működhetne is, de reggel 7 körül felkel, és utána 10-ig az istenért nem lehet elaltatni, ha el is alszik, akkor sűrűn felriad. Mi lehet a baj? Mit csinálunk rosszul?
2012. nov. 15. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, miért baj, ha nem alszik vissza kaja után? Ennek ez a rendje, egy idő után már nem alszik egész nap, nem várhatod...
2012. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha igény szerint szoptatom, akkor éjjel nem alszunk, mert ébren van, és sír. Ha nem igény szerint, akkor ahogy írtam reggel 7-től fent van, és csak sír, sír, és csak ölben nyugszik meg.
2012. nov. 15. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes a kislányom, éjjel eszik 3-4 óránként, egyébként alszik, és reggel hasonlóképpen vagyunk, mint ti. Van hogy 2-3 órát is igényli, hogy ölben legyen, különben sír. Hasonlóképpen volt az első gyermeknél is, így tudom/remélem, kinövi ő is. Szüksége van rám, így fogom, ringatom, ölben tartom. Náluk ez megismétlődik délután is, bár akkor talán jobban elnézelődik.
2012. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól kezdted: 2 hetes babától nem lehet napirendet várni, majd talán 2 hónapostól esetleg....ő eddig az anyaméhben mindent megkapott, akkor aludt, amikor akart....Nálunk 4,5 hónapos a Manó és 3 hét kellett mire egyáltalán beállt a nappal és az éjszaka. Ha óra szerint szoptatsz, nem lesz elég tejed, mert nem fogod észrevenni a növekedési ugrásokat, amikor akár óránként is szopizna, nem beszélve arról, hogy nem csak a táplálkozásról szól, hanem a kapcsolatról is. Nálunk szépen beállt a "rend": először 2 óránként, majd 2,5 óránként és most 4 hónapos korra jutottunk el a 3 óránkénti szopizáshoz, tehát nem hinném, hogy 2 hetes babánál ez célravezető. Nálunk a napirend inkább ott van, hogy fél 8- 8kor kelünk és este fél 8-8 kor fürdünk. A szopizások közben van rendszer inkább: szopizás után játék+tisztába tevés, amikor jelez: alvás és utána cicizés. Eddig minden szopi között aludt 20-30 percet, aztán elhagyta a fürdés előttit, most egy ebéd utánit éjjel 2x kel szopizni, de visszaalszik. Még ne erőltesd még a rendszert. Ez most róla szól, nem arról, hogy tudtok-e aludni. Bocs.
2012. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg neked utolsó! Teljesen igazad van, rávilágítottál a lényegre. Ez a babóról szól és nem rólunk.

De most akkor nem tudom, hogy mi tévő legyek, ha mondjuk már 4 órája alszik. Egy ilyen kis embernek kell a táplálék, ébresszem, vagy hagyjam aludni?

Nálatok hogy állt be a nappal és az éjszaka?

2012. nov. 15. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A probléma sztem ott van hogy felcseréli a nappalt az éjszakával.nem az igény szerinti szopival van gond,bár én nagy ellenzője vagyok.igenis kell a napirend már a 2 napos babának,így tanulja meg a rutinszerű cselekvésekből hogy mi után mi következik.egyébként az én kisfiam is felkelt éjszaka 2-szer enni,attól függetlenül hogy betartottuk a 3 órát.(jelzem hogy nem sírt soha azért mert éhes,így könnyű volt betartani)várj még egy kicsit,amíg tágul a gyomra,több kaja fér bele,akkor jobban fog aludni.és ne hagyd nappal 2 óránál többet aludni semmiképp,mert akkor tuti éjszakázni fog.
2012. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A babák alvásáról: [link] Érdemes elolvasni, nagyon érdekes dolgok vannak a cikkben! :) De a szoptatásról is találsz az oldalon sok leírást: felmerülő problémákról és megoldásokról!
2012. nov. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
100%

A gyarapodása hogyan alakul?

Nem sárgult korábban, nem volt aluszékony?

Hogy látod, szépen fejlődik, kiegyensúlyozott?

Nincs más dolog, ami zavar?

2012. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nagyenn nagydé ***** válasza:
100%
Lehet, hogy növekedési ugrás. Etesd igény szerint. A napirend pedig még ne az evés időponjainak meghatározását jelentse, hanem máshoz kötsd. Pl.: séta, fürdetés. Ezek NAGYJÁBÓL legyenek fixek. De ahogy kijön. Még picike, majd belerázódtok! :)
2012. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!