Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig érzékeny a mellbimbó?

Meddig érzékeny a mellbimbó?

Figyelt kérdés
Most 3,5 hetes a babám, de még érzékeny a mellbimbóm..fájdalmasnak nem fájdalmas. van hogy mikor mellre teszem az első pár szíváskor belémnyilal a fájdalom, mint az elején amikor le tudtam volna kaparni a falat, de az elmúlik pár percen belül. viszont ha zuhanyozok és viz éri, vagy véletlenül a babám hozzáér, azonnal összerándulok. nem sebes meg semmi...szerintetek ez normális?

2012. nov. 16. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak a bimbód fáj?

Érzel fájdalmat a melledben másfelé is?

Milyen jellegű a fájdalom?

Az elmúlás megszűnést jelent vagy "lezsibbadást"?

A kicsid hogyan veszi a szájába a bimbót? Magán a bimbón kívül az udvar lehető legnagyobb része a szájában van? Ajkai kifelé "pöndörödnek" a bimbón, nyelve a bimbó és az alsó ajka között van? Hallasz cuppogást?

2012. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen csak a bimbó.bekapja amikor nem próbálom mihamarabb korrigálni mert tök hamar "szilvamag" lesz belőle.olykor hallok cuppogást.erős szíváskor a kezdeti erősebb fájdalom utána megszűnik,elmúlik..néha hallok cuppogást..
2012. nov. 16. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:).

A szilvamagból és a cuppogásból mindenképp a baba szopási technikájánál és a mellre helyezésnél keresném a problémád okát.

Akkor tedd a szájába a bimbót, amikor a lehető legnagyobbra tátja, ezt segítheted ha a hüvelykujjaddal az állát finoman lefele húzod. E mellett "hamburger" fogással fogd a melled, úgy add neki: hüvelykujad és a másik nlgy ujjad közé veszed a melled, nem csak a bimbót, hanem az udvart is, olyan irányban "lapítva", hogy párhuzamos legyen a kicsi szájnyílásával, így tedd jó mélyre a szájába. És figyelj arra, hogy a baba ajkai kifelé "pöndörödjenek", nyelve az als ajka és a bimbó között legyen. Ekkor lehet a vákuum tökéletes, és ekkor lehet úgy a melled a szájában, hogy nem csak a bibóra "harap rá".

Linkelek egy lejírást, képekkel, remélem segít:).

"csak a bimbó van a csecsemő szájában, a tejöblök nem kerültek be a szájába, a nyelv hátul maradt és a bimbót dörzsöli a nyelvével. Ez a bimbószopás. A csecsemő orra és álla távol esik a melltől, az ajkai nincsenek kifelé fordulva, a bimbóudvarból nagyobb rész látszik ki alul, mint felül. A szopás ilyenkor nem hatékony. (...)A csecsemő dörzsöli nyelvével a mellbimbót és ez fájdalmas az anyának. Sérülések keletkezhetnek a mellbimbón. A bimbósérülések leggyakoribb oka a helytelen mellretétel. (...)innen: [link] kicsit lejjebb görgetve találod az idézett részt és az ábrákat.

2012. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

MÉ cikkek és video a helyes mellrehelyezésről, valamint egy kérdés, ami eszembe jutott: a kicsid nyelvféke rendben van?

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Alapvetően ismerem a helyes mellrehelyezést (szülésznőm és csecsemősöm is ibclc-s) és igy is járok el ahogy fentebb le van irva csak vhol hiba van az ügyben.azt vettem észre még hogy pár napja beszivja úgy "harap" újra rá,ezt eddig nem csinálta illetve ide oda mocorog feszeng az emésztése miatt és "viszi" a mellet is..az érzékenység meg ugye nem olyan extrém mint az elején de ahogy irtam hozzáérni nem olyan jó..az lenne a normális ha teljesen nem éreznék semmi érzékenységet náluk?igy 3,5 hét után?

2012. nov. 17. 01:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, az elején mindig ez van, attól még lehet sebes, hogy nem látszik. Sok mindent próbáltam: anyatej, bimbóvédő stb, de a második gyereknél már csak Neogranormont kentem rá és pont sz segített.
2012. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!