Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden szoptatás után érdemes...

Minden szoptatás után érdemes vagy kell a mellszívót használni?

Figyelt kérdés

Ez befolyásolja a tej mennyiségét?

Még egy kérdésem lenne. Van itt valaki aki mellbimbóvédővel szoptat?

Letudtátok szokatni róla a babát idővel?


2009. aug. 18. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég tej akkor nem kell fejni.

A lányom elsö 8 hétben bimbóvédövel szopizott.Utánna anélkül.

2009. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy-két hétig görcsösen próbálkoztam szopizás után a fejéssel, és a mellszívással. Semmi eredménye nem volt, csak annyi, hogy tisztára kikészültem tőle. Azt án egyszercsak besokaltam, és abbahagytam. Azt mondtam lesz, ameddig lesz, nem érdekel, más baba is felnőtt tápszeren.

Két éves koráig szoptattam a kisfiamat. hűtőbe nem tudtam tenni egy cseppet sem, mindig annyi volt, amennyi neki kellett. Szerintem ez a lényeg, nem érdemes miatta idegeskedni. Bár a védőnő végig erősködött, hogy fejni kell, mert akkor lesz sok tejem, nem foglalkoztam vele. Lehet, hogy ez alkatfüggő is. Van akinek fejés nélkül is annyi van, hogy még leadni is tud belőle, van akinek meg egyáltalán semmi.

A mellvédőről nem tudok mit írni, mert nekem avval nem fogadta el a cicimet.

Minden jót!

2009. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes vagy kell? Te döntöd el. Én az első 8hétben fejtem minden szopi után, kivétel éjjel. A fagyasztóba tettem a lefejt tejet, most a főzelékekhez használom. A fejés úgy befolyásolja a mennyiséget, hogy ha fejsz akkor szopi után, akkor több tejed lesz mint amennyi a babádnak kell. Ha abbahagyod a fejést akkor beáll a babád igényeire a termelés. Én két hétig bimbóvédővel szoptattam, de nagyon kisebesedett és elhagytam. Azóta anélkül szopizik a babám.
2009. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 19. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!