Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindkét mellem alja tele van...

Mindkét mellem alja tele van csomókkal, és fájnak is a melleim-ilyenkor mi a teendő? 4hónapos kiscsaj anyukája

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj más testhelyzetben szoptatni, hogy a melleid aljából is ürüljön a tej. Esetleg egy kád meleg vízben is fejheted kézzel masszírozva. Vagy sokszor egy kis meleg(!) vizes borogatás is segít oldani, majd utána szintén kézzel kimasszírozni a csomókat.
2012. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Figyelj arra,hogy rendesen kiürítse a cicidet a baba.Ha mást nem,masszírozd ki a csomókat és fejd le a maradékot,nehogy még jobban begyulladjon.A meleg víz tényleg sokat segíthet!
2012. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy mikor már nehezebben jön a tej,akkor elfordul és elkezd sirni.Nem akarja teljesen kiüriteni... :(
2012. nov. 30. 12:37
 4/14 anonim ***** válasza:

Cseréld le a melltartódat! Ne legyen benne merevítés! A merevítés csomókat okoz.

Hideg-meleg váltózuhanyt (csapnál, törölköző a derékon) javaslom. Masszírozni kell.

2012. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Mellgyulladásom volt. Forró mell, csomók, láz, és fájdalom. Nagyon fontos, hogy minden szoptatás és/vagy fejés előtt tegyél rá forró borogatást (én a mikróban melegítettem meg a vizes rongyot) és utána masszírozd a csomókat. Próbálj meg úgy szoptatni, hogy a kicsi álla a csomóknál legyen. Nekem ez vált be. A lényeg, hogy mindig ürítse ki a melleidet.
2012. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, és lehetőleg ne hordj melltartót.
2012. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Minden jó, amit előttem írtak, még annyit tennék hozzá, hogy úgy szoptasd a kicsidet, hogy az álla nézzen a csomós terület felé. A szívóhatás sokkal erősebb az álla irányából.

Pl. fektesd le őt, és Te felülről, fölé térdelve add a szájába a melled, úgy, hogy a kicsi álla nézzen a fájdalmas rész felé:).

2012. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget.Akkor lehet a merevitős melltartótól alakultak ki a csomók?Remélem hamar el fog múlni.Szerencsére lázam nincs,csak fájnak a melleim,már akkor is ha felveszem a lányomat és kicsit nyomja.
2012. nov. 30. 14:19
 9/14 anonim ***** válasza:
váltózuhanyt én nem ajánlanék, nehogy begyulladjon, inkább meleg borogatást (szopi előtt is melegvizes törölközővel és hónaljtartásban szoptatást, h a baba álla a csomó felé nézzen
2012. nov. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló és ilyenkor maszíroztam és fejtem kézzel,kézi mellszívóval.Én el sem tudom viselni terhesség óta a merevítós melltartót.Vagy szopis-vagy sport melltartó van rajtam általában :)
2012. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!