Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha csökkent a tejem mennyisége...

Ha csökkent a tejem mennyisége és serkenteni szeretném, akkor minden szopi után fejnem kell?

Figyelt kérdés

Vagy elég egy nap 1-2 x, mert nem mindig érek rá vagy nem vagyunk otthon. És baj ha nem annyi ideig fejem, mint kéne (7-7-5-5-3-3-1-1)

És akkor is folytatni kell, ha nem jön semmi, mert mindent kiszívott a baba? Két ciciből eszik, és sokszor utána is enne, tehát alig elég neki.


2009. aug. 18. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a szaporító fejésnek pár nap után "hatni" kellene, legalábbis nekem 3-4nap után több lett a tejem.Minden szopi után csináltam,de amikor megint kevesebb lett akkor inkább többször tettem cicire a babát,mert már untam a fejést :)

Pár nap alatt visszaálltam az eredeti etetésre, végülis ugyanolyan mintha fejnél, csak sokkal jobb, mert arra az időre is a babáddal bújhatsz össze, és nem a mellszívóval :)

Igen ha fejsz, akkor is folytatni kell ha nem jön semmi, mert a lényeg a cicidet ért inger. Ha kevésnek bizonyul a tejed egy szopi alkalmával,nyugodtan válts kétszer mellett. A szopi alatt is termelődik tej. Nem tudom olvasgatni szeretsz-e. Ajánlom az lll.hu és a szoptassugyesen.hu oldalakat.

2009. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igen, már jól ismerem az oldalt. Az a baj, hogy ha sűrűbben teszem cicire a babát, akkor ha nincs elég tejci, rögtön üvölt, sír, nem szopizik, ha nem jön elég könnyen.

2009. aug. 18. 22:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod gyakrabban mellre tenni, és, ha zavarja, hogy nem jön erőssen, akkor a mellkompresszió módszerét alkalmazni (szopi közben a La Leche oldaláról is ismert C-fogással össze- és magad fele nyomod két pontban a melled - ezt a mozdulatot körben, az egész mell felületén megismétled. A nyomást addig tartod, amíg látod, hogy hatására jobban jön a tej és a kicsi nagyokat nyel.) Ezzel a módszerrel megspórolod az unalmas fejést és a kicsi is több és zsírosabb hátsó tejhez jut hozzá.

Mellesleg, a fenti fejési módszert valóban akkor is folytatni kell, ha már nem jön semmi. (az stimuláció a legfontosabb).

2009. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!