Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatott 5...

Igény szerint szoptatott 5 hónaposomon több helyen ekcémás kiütések vannak. Volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Mint írtam, igény szerint szoptatok, szépen fejlődik, 4 hónaposan megduplázta a születési súlyát, igaz ebben a hónapban 200-at hízott csak, de 7400. Kb 1,5 hónapja kezdődött az arcán, orvosi javaslatra tejmentes diétára álltam, de semmi változás (azóta már sem paradicsomos, gombás, stb ételeket sem). Csak a hígított szteroidos krém viszi le, de ezt nem szeretném használni. Csak gyógyszertári fürdetőt és testápolót használunk, és tiszta shea vajat, nem eszek tartósítószeres ételeket, csak házilag készített, bio, de legalábbis megbízható helyről származót. Gravidát szedek, Omega3-at és vasat, főleg a diéta miatt. Teljes tanácstalanság, gyógyszerrel nem szeretném kenni és tömni, de magamat okolom, és azon rágódok, hogy annyit küzdöttem, hogy legyen tejcsi és ez van, ha tápszeres lenne, lehet, nem lennének ilyen problémáink....Nagyon el vagyok keseredve.
2012. dec. 7. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Keressetek fel egy homeopata gyermekorvost(aki rendes képzéssel rendelkezik, nem csak tanfolyamos papírja van).

Ha magában a szerekben nem is hiszel, annyiban mégis segíthet, hogy holisztikusan szemléli és vizsgálja a babát(tehát nem csak a tünetet nézi, hanem mindent jó alaposan kikérdez a családról, az életviteletekről, a születéséről, szóval mindenről, valamint az baba szervezetét mint egységet vizsgálja, nem csupán a bőrtüneteket).

És ha megvizsgálta, akkor tud ún. alkati kezelést összeállítani. Nagyon sok ismerős babánál lettek tünetmentesek az ekcémával(akik előtte ugyanúgy minden "hagyományos" kenőcsöt kipróbáltak, szteroidot is...), egy próbát megér, ártani biztosan nem fog.

Jaj,és próbáld elhagyni a gyógyszertári fürdetőt és testápolót is, sajnos ugyanúgy irritálhatják az érzékeny babákat mint a bolti. Mert ugyanazon anyagok vannak bennük nagyjából, csak mondjuk illatanyag nem. Használj pár hétig mondjuk körömvirágolajat a fürdetéshez és csak sheát testápoláshoz:).

2012. dec. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megint én.

Nehogy az anyatejedet okold:)! Valóban előfordul a baba olyan mértékű allergiáa, hogy még az anyatej is irritálja(tejmentes diéta mellett is), de ez nagyjából elhanyagolható arány.

A tojásmentességet próbáltad már? A tejmentes diétánál a rejtett tejszármazékokat is figyelted? Nem benned kételkedem:), csak tudom, hogy soksok olyan étel van, amiben az ember nem gondolná, hogy előfordulhat tejszármazék. Ráadásul sajnos az előírások bizonyos mennyiség alatt nem teszik kötelezővé a csomagoláson való feltüntetést:(. Tehát ha a kicsid extra- érzékeny, akkor még az olyan termékeket is kerülnöd kell, amik olyan üzemben készülnek, ahol tejszármazék egyáltalán előfordulhat:(.

2012. dec. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Épp most kaptam egy homeopata bőrgyógyász elérhetőségét, most fogom hívni.

Igyekszem minden még a rejtett tejszármazékot tartalmazó élelmiszereket is kerülni: én sütöm a kenyeret és házi sonit és szalámit eszem (nagyon keveset). Biozabtejet iszom, mentes vizet és tejserkentő teát (citrom és cukor nélkül), csirkét és sertést (karaj) eszem, házi vágás, saját, saját házi lekvár tartósító szer nélkül....Már más is javasolta, hogy ne fürdessem minden nap, max töröljem át. A shea vajat használjuk/nánk, de csúnyább lett a bőre....fürdetéshez volt, hogy csak olíva olajat tettem a vízbe, az sem működött. Mondjuk egyre inkább a lelki oldalára gyanakszom, kiegyensúlyozott, nyugodt, mintagyerek, de én nehezen találom a helyem, nem igazán érzem jól magamat. Nem tudom megszokni és élvezni, hogy megváltozott körülöttem minden, nagyon hiányzik a munkám és a régi pörgés...

2012. dec. 7. 13:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom:(. MÁrmint a lelki oldalt. De ha ilyesmi van, arra egy jó homeos gyerekdoki rá fog érezni:), és lehet, hogy Te is kapsz "kezelést":).

Mennyit mozdultok ki a babával? Hova mentek ilyenkor?

2012. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden nap megyünk sétálni a városban 1-1,5 órát, 2 hetente összejön a szülésfelkészítős csoport, hétvégén szülők, ennyi. Nem itt jártam egyetemre és vidéken dolgoztam, a barátaink nem itt laknak. Egész nap ketten vagyunk....
2012. dec. 7. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a mosószertől amit használsz a babaruhákhoz?
2012. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!