Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos babátok hány óránkén...

2 hónapos babátok hány óránként szopizik, szopizott? És mennyit?

Figyelt kérdés
Az én lányom nappal 2 óránként, 80-100 ml-t. Este 3 óránként. Ez jó? Nálatok Hogy van?

2012. dec. 9. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem teljesen jó, ha magától kell és jelzi éjszaka, hogy ő éhes.

Nálunk igény szerinti szoptatás volt akkor evett amikor ő akart napközben egy kicsit többet de éjszaka éjfél után már rendszeresen már átaludta az éjszakákat 2 hetes kora óta.

2012. dec. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nagyjából 3 óránként eszik, éjszaka meg egyszer sem, alszik.
2012. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ja és 150-200 ml között szopizik:)
2012. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xStefix ***** válasza:
46%

Nappal kb. óránként, estefelé még gyakrabban, éjjel 2-3 óránként. Soha nem mértem, hogy mennyit szopik, nem látom értelmét. Nemcsak evésre adtam, adom a cicit.


Azóta a nappali megritkult, de az éjjeli megmaradt. :)

2012. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Csakmert azt mondja valaki hogy sok nappal 2 óránként, meg hogy dundika a baba. De hát ha 2 óránként kéri....
2012. dec. 10. 15:49
 6/10 xStefix ***** válasza:
46%

Enyém is az, ésakkor? :) 6 hósan 9,5 kg.

Az igény szerint szoptatott babák gyakran ilyenek. De emiatt ne aggódj, ahogy beindul a mozgásfejlődés, majd lelassul a gyarapodás és ledolgozzák a felhalmozott tartalékokat. Ez anyatejes "háj", az pedig egészséges. :)

Úgy szoptasd, ahogyan ő kéri, ő tudja, mi a jó neki.

2012. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Első válaszoló vagyok. Ha a lányod ennyiszer kéri de nem sír mellette és kiegyensúlyozott akkor szerintem ne foglalkozz a többi hozzászólóval. Az én lányomnak meg mindig azt mondták, hogy túl sovány. De amikor megkínáltam a tápszerrel nem ette meg. Bízz az anyai ösztzönödbe hidd el nem fog cserben hagyni.

2012. dec. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom most 2,5 hós. 6340 g és napi 5 szopi van,180-220ml.4-5 óránként szopik.Éjszaka átlag 1-szer, vagy egyszer sem kel fel.Ma 7 órát aludt egyhuzamban,reggel már ébresztettem.Tegnap kapta meg az oltásokat.

A szopizások egyes mennyisége a baba súlyától függ, és az etetések számától.Baba súlya szorozva 150-nel.Ez osztva az etetések számával.

2012. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

A 150-es számolás a tápszeres babák esetén mérvadó.

Igény szerint szoptatott babák 400-1200 ml között is szopizhatnak 24 óra alatt. Itt sokkal tágabbak a határok; főleg, mivel a szoptatás nemcsak etetést jelent....

2012. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-s vagyok.A szoptatás nyílván, hogy nemcsak etetés, de azért fontos tudni, hogy mennyit eszik a baba.Az igény szerinti szoptatásnál nem igazán lehet kordában tartani.Azt ritkán mondják el, hogy a bukás nem olyan jó dolog, mert minden egyes visszajövő kaja végigmarja a nyelőcsövét, ami azért veszélyes, mert lemarja a csillószőröket, ami miatt majd minden szar allergia megtámadja a gyerekedet.
2012. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!