Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit rontok el? 2 hetes a...

Bea24 kérdése:

Mit rontok el? 2 hetes a babám és minden nap egy szenvedés.

Figyelt kérdés
Szerintem nincs elég tejem, mert amint szopizott, eltelik egy kis idő és megint enne és bömböl.Próbálom fejni a cicim, de nem sok sikerrel, az eddigi max. az 30 ml volt. Mióta haza jöttünk a kórházból, azóta ez megy. A védőnőnk ajánlott tápszert, amit kiegészítésként adok neki, eszi(k) is rendesen, de utána is csak sír. Már minden lehetséges okot kiaknáztunk a férjemmel és nem tudjuk mi lehet a baj. A 3 óránkénti etetést sem sikerül kiviteleznünk. Van vkinek ebben tapasztalata? Segítsetek!!!
2009. aug. 20. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A babád biztos hasfájós. Ez a masszázs sokat segíthet:


[link]

2009. aug. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasfájásra tippelek.De legalább 2.5- 3 órát bírj ki etetés nélkül,mert a gyomrának is kell a pihenés.Ha sűrűn eszik.attól is fájhat a pocija.Esetleg a tápszer sem jó neki.Kérj az orvostól másikat.
2009. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mennyi tápszert adsz neki pótlásként? Nem tudsz egy mérleget kölcsönözni valahonnan? Jó lenne látnod legalább egy kis ideig hogy mennyit eszik egyszerre a bébi.
2009. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt az elején elég tejem kb. 2 hétig pótoltuk tápszerrel, de nekem a folyamatos cicizés 1,5-2 óránkét szopizott, volt olyan hogy 1 órát is szopizott felváltva mindkét ciciből + szoptatós tea (naturlandos)+ alkoholmentes sör + megnyugodtam nem idegeskedtem hogy nem elég a tej. Nekem ezek a dolgok jöttek be és most 6 hósan is szopik a babám és szépen fejlődik.
2009. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg meg kelle tartani az evések között a 2,5-3 órát, de vannak babák akiknél lehetetlen. Főleg mikor még ilyen picik. A mérleg szerintem is fontos, hogy lásd valóban keveset evett-e. Kifiam 7 hetes és még minding délután 2 óránként szopcsizik. Az első 2-3 hétben gyakran fél óránként is mellre kellett tenni. Volt hogy egyszerre csak 50 grammot evett, de 10 perc múlva még annyit. Sokszor 3 lépésben ette meg ami kellett neki. Elaludt, vagy büfizni kellett, esetleg kakálás miatt hagyta abba. Nagyon fárasztó, én is megijedtem. De megérte, mert még most is van elég tejcsi. Ja, és még most kezd a tejcsinek nőni a zsírtartalma majd, azért is eszik többször, mert kevés a zsír benne, a cukrot meg gyorsan feldolgozza. Meleg is van, ezért szomjas. Ha húzza fel a kis lábait, ill. megfeszül a kis teste, akkor a pocija fáj. Büfiztesd, tornáztasd a kis lábait. Mi szélcsövet is használunk, meg cseresznyemagpárnát a pocijára.
2009. aug. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két hetes babánál nem mindig lehet kivárni a 2-3 órát.

Szoptasd igény szerint, nem fog többet kérni, mint amennyire szüksége van. Ha nincs elég tej, próbáld két mellből szoptatni, csak nem felejtsd el közben megbüfiztetni, és szopás után is megvárni, mig büfizik. Adhatsz neki evés előtt Espumisant, ha a pocija bántja, az használhat.

2 gyerekes anyuka

2009. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!