Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz anya vagyok, ha 7 hós...

Rossz anya vagyok, ha 7 hós korában leállok a szoptatással?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hós, napi 2szer kap szilárd ételt anyatejen kívül. Sajnos a szoptatás alatt nagyon lerobbantam. Az immunrendszerem padlón, az ekcémám förtelmes, gyakran be is gyulladnak az ekcémás sebek, doki szerint ez is az immunrendszerem miatt, erősen vérszegény vagyok, fáradt, ingerült stb stb... A dokik azt javasolják, hogy álljak le a szoptatással, mivel a babóca már túllépte a féléves kor, ezért nem okozok nagy kárt neki vele. Nekem már az elejétől kezdve megjött a havim rendszeresen, és előtte másfél hétig szinte nincs tejem, szóval minden hónapban kínlódás volt. Most méregtelenítő kúrába kezdtem, doki javaslatára, remélhetőleg segít visszazökkennem és javít az egészségemen. Másfelől viszont nagyon rossz érzés tölt el, hogy lenne még tejem (ha nem is sok), és azt megvonom a kislányomtól. :( (hozzáteszem, hogy ő is vashiányos, és az immunértékei is az alsó határt közelítik, tehát belőlem már nem sok mindent szívott ki. :( ).
2012. nov. 16. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, ha eddig anyatejet kapott, a védettséget szerintem megadta neki. Ha a tejef már valóban nem tápláló és nem tartalmazza a megfelelő menyiségű vitamint számára, és ezen nem tudsz változtatni, akkor jobb neki a tászer, mert abban benne vannak a vitaminok. Ha nem tudsz változtatni a dolgon akkor ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2012. nov. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Az tény, hogy az anyatej, a szoptatás jó dolog, érdemes kicsit küzdeni érte, vele ha kell, de azt gondolom, hogy vannak esetek, amikor mérlegelni kell. A TE egészséged is ugyanolyan fontos. Nyilván végigzongoráztátok már a lehetőségeket, hogy a szopi is megmaradhasson és Te is egészséges légy(nem tudom, IBCLC szoptatási tanácsadóval beszéltél- e, egy kört talán megérne). Ha ez nem fér össze, mert van ilyen, akkor azt gondolom, hogy "le kell állni".

Nem lehet mindig a maximumot hozni. Te 7 hónapig megadtad a lányodnak a lehető legjobbat, ez az, amit a Te egészséged, szervezeted bírt, innentől másképp fogod a legjobbat biztosítani neki:).

2012. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Tesóm, meg én is 4-4 hónapig éltünk anyatejen, és megmondom neked őszintén, hogy szeretjük az édesanyánkat, nincsen ételallergiánk, és ötös tanulók voltunk iskolában, soha nem tört csontunk. Szóval egészségesek és okosak vagyunk. A te gyereked sem fog hátrányt szenvedni.
2012. nov. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon jó az anyatej, de nem mindenáron!

Én nem tudtam már az elején sem szoptatni, ihattam én bármit, fejhettém én órákat, nem indult be. A doki 2 hónap után leállított,hogy ne csináljak magamból pusztán az anyatej miatt idegbeteget. Kicsit túl van ez lihegve úgy érzem.

Az én elejétől tápszeres gyerekem 10 hónapos korági nem ismerte az orrporszívót, barátnőm ugyanekkora anyatejese már másfél hónaposan beteg lett!

2012. nov. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:
70%
Én a helyedben megkeresnék egy szaktanácsadót, mert ők értenek a legjobban a témához. Az biztos, hogy nagyon le vagy terhelve, de talán lenne még olyan módszer, amivel te is jobban lennél és a szoptatást is megtarthatnád. Egy próbát mindenképp megérne szerintem. Adhatok tippet, ha gondolod.
2012. nov. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Az anyatej a legjobb a babának, de 6 hónapos kor után már nem elég, kell a hozzátáplálás. Utána a szoptatás során inkább az érzelmi kapocs, és az immunerősítés kerül előtérbe. Ha te ennyire megszenveded, akkor érdemes mérlegelni. A gyereked max 2 éves koráig szopna, de egy életerős, egészséges anyára az elkövetkezendő minimum 50 évben szüksége van. Az érzelmi kapocs másként is erősödhet, az immunrendszerét gyümölcsökkel is felturbózhatod. Ha te egészséges, kiegyensúlyozott vagy, akkor lesz igazán boldog a babád, nem akkor ha beleszakadsz, csak azért, hogy sokáig szoptathasd. Nem ettől leszel rossz anya.
2012. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha méregtelenítesz, akkor TILOS szoptatni!!!


Így is többet tettél már, mint a legtöbb anya, szóval ne stresszelj! Szedd össze magad minden téren, a Kicsidnek egészséges, ép Mami kell! :) Ha iszik majd kis tápszert naponta, valszleg javulni fognak az Ő értékei is! Azért céklát adj neki sűrűn, ha szereti :)


Echinaceat nagyon ajánlom Neked, az én immunrendszeremnek kész csodaszer :)

2012. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!