Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintem van tej a mellemben,...

Esztike84 kérdése:

Szerintem van tej a mellemben, mégsem tudok kézi mellszívóval pár cseppnél többet fejni (maszírozás után sem), lehetséges?

Figyelt kérdés
Pedig fontos lenne a tejszaporításhoz. Sajnos jeleneg tápszeres pótlás szükséges, és nagyon-nagyon szeretnék 100% anyatejre visszaállni. köszi!

2012. dec. 20. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

próbálj kézzel fejni, ha akkor is csak pár csepp, akkor valószínűleg nincs tejed.

A kézi mellszívó nekem sem vált be,csak 60 ml körül tudok fejni vele, kézzel meg 90-120at is, illetve elektromos készülékkel is.


De semmivel sem tudsz annyi tejet lefejni, mint amennyit a babád tud kiszívni, így az a legjobb, ha gyakrabban teszed cicire és ő nagyon üresen kiszívja a tejet.

2012. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ, most is sikertelen fejés után a baba tudott 90 et szopni. Csak sajnos 120-140 kellene.


már egy hete ez a helyzet. kézi fejés is jó szaporításhoz?

azt nem írtam egyébként, h ha kitartóan fejek (jó sok perc akkor beindul a reflex, és egyszerre lejön 70, de utána semmi megint) akkor a reflexel van baj?

2012. dec. 20. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Minél többször teszed mellre a babád, annál több tej fog termelődni. Persze kell néhány nap, hogy beálljon majd :-)
2012. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha tovább hagyod mellen a babát, többször is kiváltódhat a reflex. Akár 15-20 perc múlva...
2012. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam fejni sosem, egy cseppet sem. Ilyen "fajták" is vannak:). Most két éves, 8 hónapos koráig csak szopott, a mai napig szopig reggel- este. Azt csak azért rom, hogy lásd, fejés nélkül is lehet szaporítani, fenntartani a tejtermelést, az a "titok" nyitja, hogy mindig tedd mellre a babádat, amikor kéri(nem csak amikor már sír az éhségtől, hanem korai éhségjelre), és ne korlátozd a szopik számát sem számban sem időtartamban:).

A babád a leghatékonyabb "mellszívó", nagyon gyakran tedd mellre, akkor is ha úgy érzed, semmi nem jön(már), a komfortszopi is nagyon jó kis inger a mellednek:).

A szívó helyett azonban valóban meg kéne próbálnod a kézi fejést, mert azzal nem csak a bimbót ingerled, hanem az egész melledet. Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy amikor a kicsid szopizik az egyik melledből, párhozamosan a másikat fejed, mert a kicsiddel való bőrkontaktus segít a tejleadó reflex kiváltásában:).

2012. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 coffeez ***** válasza:

[link]

Ez a legjobb módszer fejéshez! De valóban a szoptatás a legjobb tejszaporító :)

2012. dec. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezen kívül igyál is előtte vizet, és szándék is kell hozzá.


Igen, szándék, az agy is és részt vesz a fiziológiai működésben. :)

- A vizelés vizelési szándék hatására is megindul (a veseműködés).

- Az epesavkiválasztás a májban akkor is, ha finomat eszel, nem csak akkor a zsírt érzékel az emésztőrendszer.

- A bélműködés is vezérelhető reggel, általában ösztönösen beindul, de néhány éber gondolattal is beindítható (meg pohár vízzel, természetesen meginni), és nyugtató gondolatokkal le is állítható, ha még korai és még pihenni akarsz. Ezek ismert orvosi jelenségek, az ápolónők, orvosi asszisztensek is már jól tudják és használják, pl. a vizeletvizsgálathoz.


És tehát a gondolat, hogy én most megszoptatom a kisbabámat, nagyon szeretem, erős és egészséges lesz a sok finom anyatejtől ugyanígy szerepet játszik a termelődés beindulásában. :)

2012. dec. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!