Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hetes kisfiam állandóan...

10 hetes kisfiam állandóan cicin akar lenni! Már nem bírom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szeretem szoptatni és hagyni is szoktam cicin,ha épp semmi dolgom. Szeretem ezt a fajta közelséget,bensőséges kapcsolatot kettőnk között. 2 óránként kér enni még mindig,de a köztes időben sem tudok már semmit sem csinálni,mert ahogy kiveszem a szájából (óvatosan) a mellem,egyből ébred és sír. Sehogy máshogy nem tud elaludni,csak így,vagy a kocsiban,vagy a babakocsiban. De örökké nem mehet így! Egy hete arra sem volt időm,hogy megmossam a hajam :/ mit tehetnék? Nem akarom megvonni tőle a szükségleteit (nyugtató szopizni szokott,amikor nem eszik),de lassan kikészülök.
2012. dec. 23. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Szia. Hasonlo helyzet volt nálunk is. A védőnő azt javasolta, hogy ne hagyjam. Pár nap és megszokja. Mert a cicizés evést kell hogy szolgáljon. És ha elalszik akkor is felkeltettem hogy egyen. Vagy pedig abba maradt a szoptatás. 2-3 nap alatt (persze ez nehéz volt, nagyon is) de visszaállt a régi rend. Illetve nekem segitett a cumi is. Azzal helyettesiteni tudtam a cicit. Remélem hamarosan megoldódik a gond.
2012. dec. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak növekedési ugrások, ilyenkor a baba "előkészíti" a cicit több tej termelésére, mert ugye minél többet szopik, annál több tej termelődik.

Ha nagyon nem bírod, menj sétálni, amikor engedi az időd, ha nem, akkor próbáld másra bízni egy kicsit, vagy valami nagyon érdekes játékkal lefoglalni :)

2012. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. Ez már legalább 3 hete tart,szóval nem lehet növekedési ugrás. A cumit nem fogadja el,csak az autóban vagy babakocsiban. Nem is értem miért csak ott?! A kezét cuppantja be állandóan,de arra még nem jött rá,hogy ott kell tartani és ahogy elveszi magától,sír. Cumit itthon kiköpi,fintorog,összeszorítja a száját. Nem tudom,hogy hogy lehetne kivitelezni ezt a dolgot,mert olyan is van,hogy eszik,gondolom magamban,hogy most jóllakott,aztán kiderül,hogy még mindig éhes,mert tátog és ahogy meglátja a cicit,teljesen transzba esik. Sejtettem,hogy én rontottam el,mert mindig cicire tettem,hogy megnyugtassam,ez egyszerűbb volt,mint járkálni vele fel-alá.
2012. dec. 23. 21:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja,és napközben szinte semmit nem alszik,fél órát egyszer 3 körül,meg kettőt úgy 5-7ig. Igaz,az éjszakát átalussza,de ez az egésznapos nyűglődés.. :(
2012. dec. 23. 21:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem rontottál el. Ilyen a babád. Most ilyen. De nem marad ilyen! Nem kell mesterségesen semmit tenni.

Egy babahinta otthonra (Adamo pl?), vagy hordozó kendő? Vagy pihenőszék?

Szoptasd csak, amikor kéri!

És! Éjjel alszik! Hát örülj nagyon, hogy ilyen babád van!


3 gyerekes anyuka

2012. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi minden rendben van a babáddal. :)

Én amit nem tennék, hogy cumit adjak neki, mert főleg az elején cumi zavart okozht, mert a mellett máshogy kell szopiznia mint a cumit.

Én a cumi zavarra gondoltam, lehet ez a baj. De szerintem most szimplán csak a te közelségedet igényli. Most tessék ölelgetni dajkálni ilyen kicsi korban nem lehet őket elkényeztetni. Tapasztalat 2 éves a lányom cici függő volt és teljesen magától hagyta abba a szopit 22 hónapos korában. Ő nem igényelte én nem kínáltam alapon.

Kezdetben én is igény szerint szoptattam és addig ameddig ő akart. Volt olyan, hogy fél óra után vissza tettem mellre. 2 hetes korától átalussza az éjszakákat. Nyugi ezen túl kell lennie. Viszont lehet most van pont a növekedési szakaszban és az nem egy hét legalább is nálunk nem csak egy hét volt.

2012. dec. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az tényleg nagyon jó, hogy éjszaka alszik. Az enyém 3 hónapos és az elmúlt 3 hónap alatt végig cicin volt. Cumit kapott az elején, de azt mindig kiköpte, így maradt a cicin megnyugvás. De, az elmúlt pár napban, hétben, már nem kéri a nyugicicit, ha nem éhes, akkor nem kell neki. Nézelődik inkább, dumálgat számára érdekes dolgokkal helyette. Furcsa is, hogy rábízhatom már másra is. Tehát 3 hónapos kor körül kezd megváltozni a cicin lógása. Az más kérdés, hogy még mindig hasfájós, éjszaka kel 2-3 óránként minimum, és nappal nem alszik -csak egy keveset a babakocsiban, egyébként sajnos sokat nyűglődik minden egyes pukival...Szóval a lényeg, nálunk volt ilyen korszak, de ahogy elértük a 11-12 hetes kort, ez most megváltozott. Lehet nektek is csak egy hét van az általad leírtakból hátra.

2012. dec. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon remélem,hogy igazatok lesz!:) boldog karácsonyont Nektek!
2012. dec. 24. 10:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen és 10 hetes lesz holnap:) állítólag a fiúk hajlamosabbak a cicifüggőségre.

Én cumiztatom születésétől, cumisüvegből kap inni mégsem lett cumizavaros! Este nekem is alszik egyszer kel fel enni.De nappal az alvással vannak gondok,nekem is cicin aludt el, majd mikor próbáltam letenni kinyílt a szeme és kezdhettem előröl. Van rezgős pihenőszék, na abba kb 20 percet volt akkor is nézelődött.Vettünk kendőt,abba nem tudom beletenni ,mert meleg van a lakásban és így is melege van.Most vettünk elektromos hintát abba elvan,de nem alszik el benne. Ami eddig bevált itt kaptam a tippet egy anyukától 3 hete ,hogy tegyen a babakocsiba és tologassam a lakásba oda vissza.Ez bevált ,imád ott lenni. Bár néha sokáig kell tologatni, mondtam is a páromnak ,hogy alulra bepakolok pár darab ásványvizes palackot és így legalább izmosodni is fogok :)Nekem így van időm mindenre. Meg a hinta ami még bevált annyira,hogyha ébrenléti idő van akkor is tudok enni már, wc-re menni és ha a fürdőszoba elé teszem a hintát akkor le tudok tusolni.

Amúgy a párod nem segít? Hogyhogy nincs időd hajat mosni egy hete?

2012. dec. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

:) ez az edzés dolog jó ötlet,de én annyit híztam a terhesség alatt,hogy minimum féltéglákat kéne a babakocsiba tennem :D érdekes,hogy tegnapról mára ismét 2 óránként kelt éjszaka,napközben meg kétszer is aludt 1-1 órát (már ennek is örülni kell :))

Párom elhagyott,így nincs aki segítsen ezekben a dolgokban sajnos.

Boldog Karácsonyt Nektek is! :)

2012. dec. 24. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!