Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mo. -nak miért az a célja,...

Mo. -nak miért az a célja, hogy minél több ember haljon meg, vagy menjen külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Ezt senki nem mondta nekem, csak ezt tapasztalom. Csak itthon van állítólagos gazdasági válság, csak itthon vezetnek be még mindig hülyébnél hülyébb adókat....

Németorszában pl ( nővérem nem rég jött haza ) az árak ugyanilyenek mint itthon, csak azzal a különbséggel hogy ott a minimál bér amit kézhez kap az NEM 60 000ft hanem 850 Eu. Ez az alap. Itthon miért lehetetlenítik meg a normális életet? Miért akarnak még több hajléktalant, vagy halottat?



2012. jún. 21. 23:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
A halott embernek nem kell nyugdíjat fizetni.
2012. jún. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Az a nagy probléma, hogy már a Kádár-rendszer felhalmozott egy nagy összegű államadósságot. Ezt a rendszerváltás fokozta, a gazdaság széthullott vagy felvásárolták, így az állami bevételből arányosan nagyobb rész szorult az államadósság fizetésére. Közben újabb hitelek felvétele, stb. Zsákutcában az ország, egyre inkább életképtelenné válik. Hogy mi erre a megoldás? Én nem tudom, nem vagyok közgazdász, de azt nagyon remélem, hogy valaki tudja a parlamentben...
2012. jún. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

23:11 A görögök ezzel vitatkoznának!

Kérdező, Magyarország sz*rban van, ez tény és közel sem lehet minket Németországhoz hasonlítani. Gondolom, nem az a cél, hogy minél több ember haljon meg/menjen külföldre, de országunknak annyi minden összejött az elmúlt években, hogy nem lehet egykönnyen megoldani a dolgokat. Nem lehet hip-hop jólét, hacsak nem törne fel az olaj valamelyik lakótelepi ház mellett (bár akkor lehet, hogy az USA ide is bevonulna "felszabadítani" minket).

2012. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Azért szép dolog minket a németekhez hasonlítani, akik a világon az egyik legerősebb gazdaságú ország, az iparával, nyersanyagkészleteivel. Nálunk nincs BMW meg Ruhr-vidék, amivel erős gazdaságunk lehetne, így a minimálbér is alacsonyabb.
2012. jún. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%
azért Németország a világ legrosszabb példája...trabant és a ferrari összehasonlítása...máshol is válság van portugália,görög,olasz,spanyol,Mo a csőd szélén áll..ill a szlovákok és a csehek most akarják ua csinálni mint Orbán(magánnyugdíj elvonás,rengetek adó) máshol sincs kolbászból..
2012. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Na de ha ennyire sz.rban van az ország akkor miért csak a kisembereken hajtják be? A politikusoknak miért nem lehetne kevesebb fizetést adni, és miért nem törlik el a juttatásaikat? Mindent elvettek már tőlünk, csak a politikusoknak vannak ingyen szolgáltatásuk lakásuk stb.

És ha kiderül a plágium valamelyikükről, akkor azok miért tarthatják meg a juttatásokat?

Ez így nagyon nem oké! Engem ez nagyon felháborít....

Ezért mi is úgy döntöttünk kimegyünk külföldre, Mo. kitaszít minket. Akkor leszek másmilyen állampolgár és Mo. elfelejtem.

Itthon sajnos munka nélkül elveszítünk mindent, még a házat is a fejünk felett.És az a legszörnyűbb hogy hiába van ilyen olyan papírom, ilyen olyan szakmám, egyszerüen hiába erőlködök nem kapok munkát.

De amúgy meg már nem is baj, mert külföldön már várnak, ott van meló.

Bocs mindenkitől de muszáj voltam ezt leírni. Sajnálom hogy itt kell hagynom Mo.-ot, de itt élni nem lehet csak meghalni...... :-(

2012. jún. 21. 23:42
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Minél több ember elmegy, annál rosszabb lesz a helyzet. Szerintem ez a legnagyobb baj.
2012. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%
Ez persze szíve joga mindenkinek, de onnantól kezdve nem lesz erkölcsi alapja bírálni a hazáját.
2012. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez itt a baj. Reformálnak, de nem magukon keresik a hibát, inkább a csórót húzzák meg még jobban, mondván "menni fog neki így is, ha eddig is megélt."

Én megértelek, viszont ha mondhatnék valamit, az volna, hogy sose felejtsd el, hogy magyar vagy. :) Fontos az identitás, ha mást nem is tudhat magának az ember.

2012. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
43%
Na nevetess utolso, meghogy nincs erkolcsileg jogosultsagom ellene?! Mivan? En kritizalom pedig kinn elek mar jo ideje es fogom is , sot mondok neked jobbat! A tobbi kinn levo ismerosom is elegge kritikusan all MagyarorszaghozEs fogjuk is!.Boldog vagy?;):)
2012. jún. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!