Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csípi sok ember szemét...

Miért csípi sok ember szemét ez? Bővebben lent! Légyszí írjatok minél többen! Kíváncsi vagyok ez mért van így!

Figyelt kérdés
Miért csípi sok ember szemét, hogy drága dolgokat veszek a babymnek? Mért akarnak rábeszélni a kínaira, a használtra, az olcsóra? Más is vett a gyerekének 150e-ért babakocsit? És más is megkapta érte a leszúrást, h minek úgyis kinövi... Én nem tervezek több baby-t és ennek a kis tündérnek mindnet meg akarok venni, nem vagyunk milliomosok, de nem élünk rosszul! Mégis annyi bántó megjegyzést kaptam... elszomorító az emberek viselkedése!
2009. aug. 17. 14:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
talán csak segíteni akarnak, hogy olcsóbb cuccokat ajánlanak
2009. aug. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Lehet, de nem kéne, beszólogatni, h jól megy, meg vegyél arany babakocsit, mert ezeket is megkaptam, pedig én nem vagyok rosszindulatú, velem mégis sokan azok!
2009. aug. 17. 14:18
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi 100ezerért vettünk babakocsit. Mivel 3 funkciós, ezért ez így nem drága. De a lényeg, hogy azért szólnak meg,mert a mai világban nagyon sok embernek nincs pénze, nem teheti meg, hogy drága holmikat vegyen. Ha pedig babaruhát veszel drágán azt pedig én személy szerint azért nem tartom jó dolognak, mert néhány használat után kinövi, meg az is lehet, hogy úgy összekeni, hogy nem bírod kimosni.Nem mondom hogy kínait vagy használtat kell venni, de pl. én 2000 forintért nem vennék pl. bodyt. Vannak dolgok amiből érdemes a minőségi, drágábbat megvenni, van amiből nem. És szerintem az sem egy jó gondolat, hogy te egy babát szeretnél és neki mindent meg akarsz adni. Ez nem jó!!! Mert az ilyen gyerekekből később akaratos telhetetlen gyerekek, vagy felnőttek lesznek. Csak módjával, mert eljön az az idő, amikor nem biztos, hogy meg tudod neki venni azt amit akar. (7-es BMV 15 milláért......)
2009. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%
Senkinek semmi köze hozzá. Ha megteheted mért ne?? NE foglalkozz senkivel. Bár én nem vettem ilyen drága babakocsit - sajna nem futotta rá, de pl. az a pár játék amit vettem neki azok drágábbak voltak az átlagnál, mert nekem azok tetszettek. Lehet csörgős játékot venni 1000 ft-ért is, én 4000-ért vettem, mert így láttam jónak.
2009. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
64%
Az emberek irigyek, azért csípi a szemüket. Igaza van az előttem írónak, hogy nagyon sokat nem tehetik meg, hogy drága holmikat vegyenek a babájuknak és azért szólnak meg, mert rosszul esik nekik, hogy te megteheted. Mindez az irigység, a rossz emberi természet miatt. Mi nem vagyunk gazdagok egyáltalán, de ha megtehetném, én is a legjobb minőségű cuccokat vásárolnám a babámnak, mert megérdemli, úgyhogy szerintem ne hallgass azokra, akik bántanak, csak engedd el a füled mellett. Sajnos ilyen világban élünk.
2009. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Body-t én is veszek neki az Intersparban is, nem ezzel van a gond, hanem a Fisher price hintával, a drága babakocsiról ami nálunk is sokfunkciós, babaszoba egy vagyon volt, de az ilyen fogyóeszközöket én sem márkaboltban veszem! De ne mondják már meg, h vegyek a gyerekemnek 50 ezerért babakocsit ha az nekem nem tetszik!
2009. aug. 17. 14:24
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk en is megvehetek barmit a babamnak(es sok jo minosegut meg is vettem) de nem kurtolom vilagga es nem is foglalkozom masok velemenyevel, hacsak nem tapasztalatbol ered.szerintem te sem masok velemenyevel kellene foglalkozzal.

amugy tapasztalatbol mondom, hogy nem mindig a draga a jobb, mondjuk nem a "kinai"-ra gondoltam alternativakent, es tenyleg van egy arany kozeput, en arra torekszem babammal es a egyeb csaladi kiadasokat illetoen.az en elkepzelesem a kovetkezo: azert a penzert en dolgozom meg es igy en is dontom el, hogy mire koltom.

2009. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! köszönöm! ÍRJATOK MÉG!
2009. aug. 17. 14:25
 9/32 anonim ***** válasza:
80%

Ne foglalkozz mások véleményével, senkinek semmi köze, hogy mit és mennyiért veszel a gyerekednek vagy bárkinek. Viszont elkerülhető ez, ha nem hangsúlyozod ki mindennek az árát (így nekem kissé nagyzolásnak tűnik), hidd el a legtöbb embernek nem fog feltünni, hogy te mennyit szántál arra a babakocsira, ruhára stb.

Bevallom én sem adnék ki ennyit egy babakocsiért, de nem vagyunk egyformák. Én mindig úgy voltam vele, hogy amíg kicsi a gyerek és nincsenek igényei, elvárásai addig jó az olcsóbb cucc (ha jó minőségű), aztán nagyobb korában már ezt úgysem tehetem meg, akkor már nem adhatok rá akármit, hagyom hogy ő válassza a ruháit, még ha nekem nem is tetszik és drágának is találom.

Az viszont szerintem is gusztustalan mikor valaki irigységből tesz azért megjegyzést, mert valakinek drága dolgai vannak. Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy tanuljon és jobb munkája legyen, vagy vállalhat kevesebb gyereket stb.

2009. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%
Nyilvánvalóan az irigység beszél belőlük. Sokan nem tudják szó nélkül hagyni, ha valakinek jobban megy a sora. Mi sokszor fillérezünk, de a gyereknek mindig a lehető legjobbat vesszük mindenből, mert nálunk se lesz másik. A legtöbb, amit tehetsz, h' szépen meghallgatod, és másra tereled a szót. Magyarázkodni, érvelni, esetleg vitatkozni nincs értelme, mert ha valaki annyira tapintatlan, h' mások anyagi helyzetére megjegyzéseket tesz, azt úgysem "hatják meg" a szavaid. Sajnos Magyarországon nem számít neveletlenségnek mások pénztárcájában turkálni.
2009. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!