Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb megoldás?

Melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

TGYÁS után mitől függ az hogy valaki GYED-et vagy GYES-t igényel? Melyik meddig jár és mennyit fizet?

Van munkaviszonyom,több mint 3éve ugyanannál a cégnél,jelenleg táppénzen vagyok.Így nekem melyik lenne a jobb? 30hkm


2011. szept. 6. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
mindenképp a gyed, a gyes csak bruttó 28800 Ft
2011. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyed a fizud 60%-a, tehát valamivel kevesebb lesz, mint a tgyás, és ez jár a gyerek 2 éves koráig. A gyes 3 éves koráig jár, de az csak 28000Ft. Mindenképpen a gyed.
2011. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Még annyit kérdeznék ha lejár a GYED, utána lehet még GYES-t igényelni a baba 3 éves koráig,arra az egy évre vagy ez nem lehetséges?
2011. szept. 6. 15:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, a gyes 3 éves koráig alanyi jogon jár (ha nem dolgozol teljes munkaidőben a baba mellett). Ha letelik a gyed, igényeld a gyest.
2011. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 6. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam így volt, nálad is így lehet majd:

TGYÁS majdnem 6 hónapig (24 hétig).

Azután ha lejárt a TGYÁS, akkor lányom 2 éves koráig GYED.

Majd 2 éves korától 3 éves korig GYES. Bár én vissza fogok menni dolgozni teljes állásba, így nem igényelhetem majd a GYESt. (csak ha részmunkaidőben dolgoznék)

2011. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És te kedves utolsó a TGYÁS-t a szülés napjától igényelted vagy előtte 28 nappal?
2011. szept. 6. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
A szülés napjától igényeltem, így volt egyszerűbb. Addig táppénzen voltam.
2011. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,én is így fogok tenni.
2011. szept. 6. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!