Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babám még mindig 2...

3 hónapos babám még mindig 2 óránként enni kér és nem elég neki egy mellből a tej, a másikon is nyammog még. Lehet apad a tejem, mit csináljak? Fejem szakadatlanul, plusz igény szerint szoptatok, iszok serkentő teát, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
A mérleg szerint szépen hízik,a múlt hónapban 1300 grammot evett magára :) mégis aggódom,mert akkor nem is volt ilyen probléma,mint most.
2013. jan. 2. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Miért nem kérdezed meg az orvost? 3 hónaposan már nem szabadna ilyen sűrűn szopni neki. Ha nem elég neki a tejed, akkor kell neki pótlás. Nem mindenki tud sokáig szoptatni. Nem mindenkinél válik be a sűrű szoptatás, vagy a csodaszerek. Ez csak egy hiedelem. Van aki egyáltalán nem tud szoptatni.
2013. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez babafüggő. Egyik gyerekem 20 hónapig szoptattam, 2-2,5 óránként kérte a cicit egészen odáig.

Szerintem minden ok.

:o)

2013. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Így van nincs ezzel gond.Minden baba igény szerint szopizik,ha neki ilyenek az igényei,akkor szoptatsd 2 ciciből,2 óránként.Nekem is 2 ciciből szopizik első perctől,és már 6 hónapos...és még olyan is előfordul.hogy a kisasszony 2 óránként szopizik,persze már eszik mást is cicin kivül,lassan majd Te is elkezdheted a hozzátáplálást.
2013. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem apad, ne aggódj! Szerintem pont van most egy növekedési ugrásotok. Egyébként az én Fiacskám is kétóránként szopott egészen fél éves koráig :)
2013. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
64%

És miért kéne ritkábban, ha neki ennyit az igénye? ;)


Az enyém 4 hós koráig óránként szopizott. Igaz, én nemcsak evésre szoptatok.

2013. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az en babam sem csak szopira,hanem nyugtatasra es elalvasra is hasznalja a cicit. Szeretem szoptatni,csak igy alig van idom barmit is csinalni. Sokszor ha kiveszem a szájából,akkor egyből felébred. Napközben csak az apja tudja elringatni,vagy én szopival. Este pedig csak és kizárólag cicin merül álomba. A védőnő szerint mindig,legalább 2 óránként váltsam a mellet,blabla... Na,én próbáltam így is,de csak az kell neki, amelyikből "nem lehetne". Lehet,hogy nagyok az igényei és nem elég neki egy mellemből a tej? Én erre is gondolok.
2013. jan. 4. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindent tökéletesen csinálsz. A babád gyönyörűen gyarapodik. 3 hónapos korban van egy növekedési ugrás, ekkor több tejet igényelnek a babák, ezért nyammog még a másikon is. Egyébként amennyi tejet most eszik, ennél sokkal többet már nem fog enni később sem. Halkan megsúgom, hogy a 10 hónapos babám napközben még 7-szer szopizik, változó mennyiségeket, és még éjjel is legalább 1-szer. Még ő is képes kétóránként szopizni a szilárd kaják mellett.
2013. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
67%

Nálunk is ugyanígy van, ahogy leírtad. És? Ha neki így a jó, hát csinálom így. ;) Most 7 hónapos, napi 1x eszik szilárdat, de mellette átlag 10x szopik is.


A teendőkre pedig a legtutibb tipp: hordozókendő!

2013. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!