Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babámat igény szerint...

2 hetes babámat igény szerint szoptatom. Sajnos hasfájós lett, mit ajánlanátok ellene?

Figyelt kérdés
Illetve szeretném kicsit kitolni a két szoptatás közti időt,mert valószínűleg túleszi magát,ezért is lehet.Hogyan tegyem ezt?
2012. dec. 15. 20:00
 1/7 coffeez ***** válasza:
100%

Mennyiről mennyire szeretnéd kitolni? Hasfájós lehet attól is, ha Te puffasztót eszel(akár buborékos víz), illetve hogy mohón eszik, sok levegőt nyel,sok sírás evés előtt vagy túl erős a tejleadó reflexed. Szoptatás közben tarts szüneteket és büfiztesd meg többször is. Emelt szoptatási testhelyzettel is megelőzheted a hasfájást ha a sok levegő miatt van(feje magasabban van). Aztán az is lehet, hogy sose derül ki mitől van :) Szoptatások között tornáztatás, kis térdeit a pocijához. Ez is szokott segíteni. Infacol esetleg, evések előtt kell beadni.

Én nem hiszem, hogy túleszi magát, ennyi idősen még pontosan tudja, mennyire van szüksége, ösztönösen.

2012. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogyan, milyen váltásban adod a melleidet?

"Hány" mellből eteted egy szoptatás alkalmával?

Miért gondolod, hogy túleszi magát?

2012. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért gondolom,hogy túleszi magát,mert azt mondta a védőnő, hogy egy hét alatt hízott két heti adagot.Tényleg elég mohón eszik,sokszor köhög is közben.Most olyan másfél-két óránként eszik,szeretném kitolni mondjuk 2,5 vagy három órára.Figyelek az étkezésekre,nem igazán eszek puffasztót.A széklete is nehezen ürül,illetve ritkábban is van.Van,hogy csak az egyik mellemből etetem,de olyan is, hogy mindkettőből.Attól függ, mennyit kér.
2012. dec. 16. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A "kérdezős" vagyok.

Nagyon jól csinálod:), semmin nem kell változtatnod:)!

Az, hogy egy anyatejes baba nagyobb ütemben hízik mint a tankönyvi átlag, nagyon is rendén van:)! Majd fél éves kora körül, ahogy mocorogni kezd, lelassul a gyarapodás üteme(akkor me az lesz a baja a védőnődnek...bocsánat, ez gonoszság volt, de sajnos legtöbbször így van:( ) Hiszen az anyatej a legjobban hasznosuló táplálék, amit az is mutat, hogy a babádnál nincs sok felesleges salakanyag(kaki):)!

Ha túl is enné magát, akkor szépen kibukná a felesleget, ez erre van "kitalálva".

Ha hasfájásra gynakszol, akkor az az első "teendő", hogy amikor kábé két óránál hamarabb mellre teszed, akkor ugyanazt a melledet add neki, amivel előzőleg befejezted a szoptatás, hogy biztosan a hátsó sűrűbb tejhez is hozzájusson, ne csak a laktózdús elsőhöz(amiből ha sokat kap a kicsi, valóban okozhat hasfáájst). Szóval nem a gyakoriságon kell változtatni, hanem a "sorrenden":).

A szopási idő rövidülni fog, ahogy fejlődik, valamint nagyobb lesz a gyomra, ügyesebben fog szopizni és 3- 4 hónapos kora körül ritkulni fog a gyakoriság is. Akkor is lesz, hogy 3- 4 óránál hamarabb kéri, de ne felejtsd el, hogy neki nem csak evés, hanem ivás és testközelség, nyugtatás is a szopizás:).

A mohóság valóban okozhatja, hogy levegő kerül a gyomrába, ami miatt kicsit fájdogálhat a hasa, ezt leginkább úgy tudod elkerülni, ha korai éhségjelre mellre teszed, nem "várod" ki míg farkaséhes lesz és sírni kezd(a legtöbb levegő az evés előtti síráskor kerül a babák hasába). Illetve fokozottan fogyelj a helyes mellre helyezésre, hogy a vákuum tökéletes legyen, és akkor nem tud bejutni levegő. Valamint nagyon hasznos tud lenni ha szoptatás közben is böfizteted, nem csak a végén.

Linkelek Neked az igény szerinti szoptatásról pár olvasni valót, hátha nem találkoztál még velük, és hátha ezek is megnyugtatnak, hogy mindent jól csinálsz:).

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

...

2012. dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2012. dec. 16. 13:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én a 4. válaszra csak annyit mondok, hogy én szoptatás közben is büfiztetek, a vákuum mindig megvan, a testhelyzet is rendben van, SOSEM várom meg hogy sírni kezdjen az éhségtől, és mégis hasfájós lett. Sajnos a természetes módszerek egyike sem hatott, így én adok neki Infacolt és Coliefet is, az előbbi a levegőnyelés tüneteit könnyíti, a második pedig segít neki lebontani a tejcukrot. Így már elviselhető a helyzet.
2012. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
100%

... igen, mert van egy élettani éretlenség is, ami egyes babáknál minden igyekezet ellenére hasfájást okoz.

DE ez nem azt jelenti, hogy a fent leírt összefüggések nem igazak, vagy hogy ezeket ne lehetne kipróbálni. Sőt, szerintem is ezeket érdemes ELŐSZÖR, és csak utána, ha semmi ilyen nem használ, gyógyszert adni a picinek...

Amit természetesen is lehet kezelni, azt jobb úgy.

2012. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!