Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki sokáig szoptatott (1 éves...

Aki sokáig szoptatott (1 éves kor után is), annak mikor állt vissza a termékenysége?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem igazán értem a kérdést.
2013. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos koráig szopizott a babám. Mikor 15 hónapos volt, akkor jött meg először a menzeszem és onnantól kezdve napra pontosan 32 napra. Akkor még nem akartunk babát. Novemberben hagytam abba a szoptatást (várni akartam még pár hónapot a tesóval) és márciusban próbálkoztunk először. Elsőre sikerült a kistesó.
2013. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13 hónapos volt a kisfiam amikor megjött a vérzésem, nem zavarta. Sőt 16 hónaposan az sem amikor az öccse beköltözött a pocakomba.... aztán amikor a kicsi megszületett tandemben szoptattam őket :)
2013. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18 hónapos koráig szoptattam a kisfiamat. 10 hónapos korában jött meg először a vérzésem, majd 1 éves korában újra, és akkor be is állt. Még szoptattam amikor újra terhes lettem, ez miatt is választottam el a gyereket.
2013. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első babámnál 1 éves kora után pár nappal jött meg, utána rendszertelenül, másfél évig szoptattam, de utána még sokáig nem lett rendszeres a mensi.Most 8,5 hónapos a babám és szinte egy pici gyümölcsön kívül még nem fogad el mást csak az anyatejet és megjött, de nem zavarta. Szeretnénk kistesót de nem most még, nem tudom, hogy termékenység is jön vissza már vagy az még nem. Éjjel nappal szopik 2-3 óránként. Nekem is az lenne a jó ha terhesen is tudnék tovább szoptatni.
2013. jan. 4. 16:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés aközött, amit írsz.

Attól még teherbe eshetsz, hogy a ciklusodba bezavart a szoptatás... sőt...

A kórházban külön el is mondják nálunk mielőtt hazaengednek, hogy van egy "legenda" a fejekben arról, hogy szoptatás alatt nem kell fogamzásgátlás, de ez baromság, és sokan teherbe is esnek emiatt úgy, hogy azt hiszik, nem fognak...

2013. jan. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem az első baba után a szoptatás alatt nem volt peteérésem, pedig próbáltam teherbe esni. És miután abbahagytam a szoptatást utána sem, aztán kiderült, hogy a szoptatós hormon (prolaktin) nagyon picit magas maradt valamiért és az akadályozta a teherbeesést, illetve vetélést okozott. Amint helyrejött azonnal jött a kistesó.
2013. jan. 4. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mesizhetsz úgy (nemcsak szopi alatt) h nincspeteérés!


A nagylányomn 9 hósvoltmikor megjött, 18 hós korában lett megint rendszeres...19 hós voltmikor az általam számolt peteéréskor elmentema nődokimhoz h nézzen UHval PÉt!Volt, de már tüszőrepedés után voltam, ígynemsikerült:(


20 hós voltmikor terheslettem! Végig szopizta a nagyom aterhességet, sőt 2 hónapig szoptattam tandem a kétlányom!

8 hós a kicsi (8 hét fülgyuszi után) mégmindig csak szopik...Nem jött mégmeg..


Kívánom, hogy sikerüljön!Én kérnék egy vérvételt rolaktinra...vagynézetnéma pémet UH-val...vagyarrais vantesztcsík!


De szerintemate esetedben a vérvétel lenne jó, ha már voltilyen gond!

2013. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5 hónapos volt a fiam, amikor megjött és 30 napra azóta is, kizárólag anyatejes baba. És nem függ össze a két dolog: menzi nélkül is lehet peteérés! Simán teherbe lehet esni így is!
2013. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 hónapos volt, mikor először megjött a menzeszem szülés után. Viszonylag rendszeres volt az elejétől kezdve. Most 23 hónaposan választottam el őt, mert már a 6. hónapban vagyok a kisöccsével és számomra vált kellemetlenné/fájdalmassá a szoptatás.
2013. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!