Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes babám egész nap...

3 hetes babám egész nap szopizna? Miért? Valamit nem jól csinálok?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptatok, ket mellből egy szopi alkalmával. Hagyom, hogy az egyiket kiuritse, elalszik rajta, kb 20 perc után, megbufiztetem, rarakom a masikra, azt is szívja 10-15 percig és bealszik rajta. Utána ujra megbufiztettem, de meg mindig keres, visszaraktam arra a mellemre, amelyikkel kezdtem. Most ujra olyan mohón szopik, felek hogy nagyon fog fájni a pocakja. Amúgyis nagyon hasfajos, minden eves után 1-2 óráig nyoszorog, húzza a lábat, feszíti magát. Tegnap éjszaka is 2 órán keresztül evett. Akárhányszor levettem a cicirol, addig hergelte magát, míg mar sírt, annyira enni akart. Miért csinálja ezt? És szopi kozben is gorcsol a hasa, faj neki:( normalis ez, hogy ennyit és ennyi ideig eszik?

2013. jan. 6. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Miért két mellből?

Sztem nem okvetlenül éhes, hanem te kellesz neki, illetve komfortszopizna. Ha bealszik és újra cicit kér, én uazt adtam vissza, kb. két órán keresztül. Ha a másik nagyon feszülne, picit fejhetsz belőle, hogy ne legyen mellgyulladás.

2013. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Ne szoptasd állandóan! Egy-egy szopi között hagyj legalább 2 óra hosszát! Ha elalszik rajta, akkor próbáld felébreszteni, de ha nem akar tovább szopni, akkor tedd be az ágyába. Akkor is, ha nyöszörög.

Pár hét után meglátod, hogy ő milyen sűrűn akar szopni. Lehet hogy egyszer csak 2 órát vár, máskor pedig 3-4 et is. Az igény szerinti nem azt jelenti, hogy állandóan a mellen kell lennie. És egyszerre ne szopjon 20 percnél tovább? Éppen azért hasfájós, mert nem tudja feldolgozni a tejet és szopi közben sok levegőt nyel. Nem csak azért sír egy csecsemő, mert mindig enni akar, hanem mert fáj a hasa, melege van stb. Ha fáj a hasa a sok szopitól, akkor csak jobban fog neki fájni, ha még kap enni.

Tarts valamilyen rendszert.

2013. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Az első válaszoló nagyon jól írta:)!

Az ilyen piciknek nagyon erős még a szopási igényük(ami nem egyenlő az éhséggel, szomjúsággal), és ők még nem tudják "szabályozni", hogy jöjjön- e a tej vagy "csak" komfortszopáshoz cicizzen. Szóval ha nem határozottan éhes, akkor a "kiürített" melledre tedd vissza:). Így azt is kikerülőd, hogy sok "első" tejet kapjon, amitől fájhat a hasa.

A www.lll.hu- n és a szoptatásportálon olvasgass az újszülöttek szoptatásáról:), ha van kedved és időd, soksok hasznos infót találsz, és nyugodj meg, három hetesen normális a szinte non- stop szopizás.

2013. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
3 hetesen lehet növekedési ugrás is, ha korábban nem csinálta, akkor esetleg várj még vele, mert ha erről van szó akkor összesen pár napig tart ez az állapot, utána beáll a tejtermelés az igényeire és már nem fog ennyit kérni.
2013. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is majdnem teljesen ugyanez a helyzet állt fenn, én is igény szerint szoptattam és én is 2 mellből, mert ezt tanácsolták a kórházban és a gyerekorvos is. Sokszor volt cicin, volt olyan is, hogy kb háromnegyed óra múlva is "éhes" lett. Persze, lehet, hogy nem éhes volt, de mivel semmire nem hagyta abba a sírást, csak a cicire, ezért mellre tettem. Amikor már semmi ötletem nem volt, mindent megpróbáltam már ami csk eszembe jutott, próbáltam hagyni sírni, hátha csak így adja ki a feszültségét aztán lenyugszik, de csak egyre jobban bepörgött, volt, hogy teljesen elvörösödött a feje és néhány másodpercig nem vett levegőt. na, ezt már nem bírtam nézni és inkább mellre tettem. Lehet, hogy nem jól csináltam. Mi sokáig szenvedtünk a hasfájás (vagy nemtudommi) miatt, de aztán lassacskán elmúlt 3 hós kora után.
2013. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!