Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti elfogadnátok az anyatejet?

Ti elfogadnátok az anyatejet?

Figyelt kérdés

van két fiatal anyuka szomszédok.

az egyiknek pár hetes a babája,sok teje van.(egészséges az anyuka és a baba is nagyon jól eszik,hízik)

a másiknak koraszülött lett a babája,neki alig van még teje,tápszerrel kell pótolnia.

az anyukák remekül megértik egymást már a terhességük alatt is átjártak egymáshoz.,a férjeik is jól kijönnek.

a kérdésem:

te örülnél ebben az esetben ha az anyuka felajánlaná hogy ad tejet a picurnak hogy ne kelljen tápszerrel tömködni? persze lefejve gondoltam cumisüvegből.

(frissen csapolva) és már ihatná is a baba.

még csak 40 ml eszik olyan pincuri. (2350 gramm)

ti elfogadnátok? legalább addig míg be nem indul teljesen az anyuka teje,.



2013. jan. 9. 14:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Én elfogadnám. Annak a nagyon pici baba gyomrának biztosan jobb lenne az anyatej, mint az a nehéz tápszer.
2013. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Szép gesztus nagyon, de addig amíg nincs papírja arról az anyukának, hogy minden oké vele, addig nem. Ha valaki anyatej adó lesz, annak elég sok vizsgálaton kell átesnie. Kérdezd meg a gyerekorvosot, hogy ő mit tanácsol.
2013. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

végül is ha úgy nézzük én is elfogadnám hiszen sok kórházban is anyatejet adnak a babának,és nem tápszert ha még nincs teje az anyukának vagy egyéb okok miatt.

és ott meg aztán végképp nem lehet tudni kitől van az a tej.

oké biztos be van vizsgálva, de akkor is.

2013. jan. 9. 14:50
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
Orvossal egyeztetve elfogadnám.
2013. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Bevizsgálás nélkül nem. Akármennyire anyatej és az lenne a legjobb a babának, mégiscsak egy másik ember testnedvéről van szó. Ha megvizsgálják és azt mondják, hogy jó, akkor adnék természetesen. Jobb félni mint megijedni...
2013. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

de ha a kisbaba szépen gyarapszik és kicsattanó formában van és az anyuka teje is nagyon tápláló akkor csak jobb neki az anyatej mint a tápszer nem?

akkor is ha nincs bevizsgálva.

ott előtte fejné cumisüvegbe és már inná a baba-

2013. jan. 9. 14:51
 7/25 A kérdező kommentje:
értem,.akkor a vélemények megoszlanak.
2013. jan. 9. 14:52
 8/25 anonim ***** válasza:
51%
Én elfogadnám. Idegentől (akit nem ismerek) nem annyira szívesen, de ha muszáj lenne... Amúgy nekem sem volt tejem, és mikor hazajöttünk a kórházból a neten épp kutattam hogy lehet anyatejhez jutni és pont megjött a védőnő, és felírta a tápszert. Mondta, h nekünk semmi szükségünk anyatejre (4 kilós 40 hétre született babám volt).
2013. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

mondjuk az is eszembe jutott hogy ez csak tényleg addig lenne jó míg rendesen be nem indul anyuka teje,

mert nehogy megszokja a másik anyuka tejének ízét,és akkor lehet már nem inná a saját anyukájáét. nem??

2013. jan. 9. 14:54
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Én nem fogadnám el.
2013. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!