Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elfogadnátok bevizsgálatlan...

Elfogadnátok bevizsgálatlan anyatejet?

Figyelt kérdés
Az anyuka egészséges, kisbabája szépen fejlődik, nincs semmi baja. Tiszta, rendezett körülmények között élnek.Azért nem hivatalos anyatej leadó mert nem tud elmenni végigjárni a vizsgálatokat, nincs segítsége aki vigyázna a kisbabájára.
2010. máj. 30. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Én azt hiszem igen! Ha ismerem az illetőt és megbízhatom benne, akkor miért ne!
2010. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Én is el. nekem is van ismerősöm aki adja a tejet a másik kisbabának(mindkettőt ismerem) és a védőnő hozta őket össze.
2010. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én nem fogadnám el. Nemrég olvastam egy anyukát aki tejleadó lett de valamilyen baktériumot találtak neki a tejciben, pedig a babája jól fejlődik, semmi baja. Én ezért nem, plusz azért mert van amelyik babának nem árt meg adott dolog / kajára gondolok amit az anyuka megeszik/ de nem biztos hogy az én babámnak nem lesz tőle baja.
2010. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Én sem fogadnám el semmiképpen sem. Nem tudhatod, hogy nem iszik-e néha alkoholt, vesz-e be olyan gyógyszert, amit nem szabadna, nem dohányzik-e néha-néha suttyomban. Ráadásul ott van még az is, hogy megfelelően tárolja-e az anyatejet. Ha nem steril körülmények között feji le, akkor még beteg is lehet tőle más gyereke úgy, hogy az övének semmi baja sincsen.
2010. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Én NEM,mert több anyatejet is összekevernek...lényegtelen hogy be van vizsgálva,honnan tudod hogy nem evett-e a tejleadó lefejés előtt káposztát,epret,mogyorót,...stb????!!!!
2010. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Csak akkor, ha ismerem őt szemnélyesen, és megbízok benne. Idegentől nem fogadnám el a bevizsgálatlan tejet.


Amúgy nem sok macera: háziorvos, bőrgyógyász, tüdőszűrő, ÁNTSZ-nél vérvétel, utána házhoz jönnek a tejért. Kár, hogy senki sincs, aki segítene neki végigjárni. Nekem anyósom segített, két alkalommal mentem el hazulról emiatt.

2010. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tényleg összekeverik az anyatejet? A baba magazinban volt egy cikk de ott kihangsúlyozták, hogy nem keverik össze a tejet. Érdekes.

Úgy néz ki, hogy mégis bevizsgált lesz a tejcsi mert a papa nyári szabija alatt fog az anyuka a vizsgálatokra elmenni.Remélhetőleg sikerül és akkor más kisbabáknak is tud segíteni.Egyébként a játszótéren hallottam, hogy sokan inkább tápszert adnak a kisbabájuknak anyatej helyett.Még akkor is ha bevizsgáltról van szó.Azt meg csak remélni merem, hogy akinek nem olyan az életvitele az nem jelentkezik anyatej leadásra:S

Nagyon köszi mindenkinek a választ és jó babázást!

2010. máj. 30. 20:03
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha ismerem és megbízható akkor igen elfogadnám. Sajnos ténylem van olyan "nem normális" anyuka aki inkább tápszert ad a babájának mikor tudna anyatejet is adni neki. És régen se volt ez a bevizsgálásos dolog.
2010. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem keverik össze a tejet, csak egy anyáét. Pl leadok 8 üveg tejet. Ezt összeöntik, és egy mintát vesznek belőle. Ha pozitív, akkor mind 8 üveg megy a lefolyóba, pedig lehet, hogy csak egy üvegben volt baci.


Aki anyatej helyett tápszert ad a gyerekének, arra nincs elég csúnya szavam.

2010. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

hát igen, elég fura ha van lehetőség tejcsire, de mégis tápszert kap a baba. Furcsállottam is amikor megütötte a fülemet ez a beszélgetés.Azt már le se merem írni, hogy milyen indokkal mondta ezt az anyuka...

Nekem szerencsére bőven van tejcsim és ha továbbra is ennyi lesz, akkor valószínűleg én is fogok leadni.Most még van egy kis hely a fagyóban, azt még telenyomom, utána belevágok. Napi kb. 2,5 dl pluszom van. Ezt a mennyiséget érdemes leadni vagy kevés ahhoz?

2010. máj. 31. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!