Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha lefejem a tejet és cumisüve...

Ha lefejem a tejet és cumisüvegből adom neki, akkor utána nem unja meg a cicit?

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok,első baba lesz és azon gondolkodtam,hogy ha szoptatok majd,a felesleget pedig lefejem és azt utána cumisüvegből adom neki,akkor nem fogja emiatt hanyagolni a cicit?Működik ez így,hogy hol cici hol meg cumisüveg?
2009. aug. 28. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem, ha van elég tejed, fagyaszd le a feleslegest és majd jó lesz, ha már apadásnak indul. Csak akkor adj neki üvegből. Egyébként hallottam már olyat, akinek a babája 5 hónaposan kezdett el cicizni. Nekem sokáig nem volt elég tejem, de kitartó munkával megnöveltem. Az én Drágámat például rosszul érintette, hogy cumisüvegről cicire kellett volna váltani, úgyhogy már nem is erőltetem. Lefejem és úgy kapja meg. Megjegyzem elég fárasztó így! De érte mindent!

2009. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Babája válogatja, nekünk elfogadta párhuzamosan mindkettőt, sosem volt semmi gond.
2009. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam az első 4-5hétben egyerűen sehogy sem sikerült rávenni,hogy ciciből egyen...úgyhogy fejtem neki rendszeresen.Aztán egyszer iszonyatosan sír miközben melegítettem neki üvegben a tejcsit és gondoltam cicire teszem addig is.Ekkor már csak heti 1x próbáloztunk mert annyira üvöltött a ciciből evéstől,15perc volt mire egyáltalán sikerült a szájába juttatni.:( Na szóval akkor bepróbáloztam és én lepődtem meg a legjobban mert úgy kezdte szívni mintha mindig is így evett volna. :) Pedig már az anyós is beszólt,hogy tuti nem fog már SOHA CICIRŐL ENNI mert "elrontottam".... Ennyit erről...a mi példánk is azt mutatja,hogy sose késő.

Szerintem nem lehet gond,de babája válogatja. Ha vizet/teát kap azt úgyis cumisüvegből adnád nem?

Viszont figyelj arra,hogy amíg szoptatsz végig csakis pici 1-es lyukú cumival add neki a vizet/teát/tejet mert így nehezebb meló(főleg ha már idősebb baba)és rájön hogy a ciciből mégiscsak könnyebben jön. /nekem is itt tanácsolták ezt és van benne valami/

Lehet az enyém ezért "szokott rá a cicire".

10hetes kisfiú anyukája

2009. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!