Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » MIért van az, hogy sokan...

MIért van az, hogy sokan nincsennek tisztában a szoptatás mikéntjével?

Figyelt kérdés
Annyi helyen utánna lehet olvasni és csak meg kellene fogadni néhány tanácsot.Ha nem lenne tápszer és semmi más, mi lenne?
2009. aug. 29. 18:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Remek, megint egy provokativ kérdés. Miért olyan nehéz elhinni, hogy vannak, akik utánaolvasnak, és mégis vannak szoptatási problémáik, illetve van, aki nem olvas utána (mint én), mégis simán szoptat??? És azokról még nem is beszéltél, akik nem akarnak szoptatni ;)
2009. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Tudod ha nem lenne tápszer, akkor az én lányom éhes halt volna, mert nem tudtam szoptatni. De van tápszer. Örülj ha te tudod szoptatni, nem attól függ hogy éppen milyen ezzel kapcsolatos irodalmat olvastál el.

5 hónapos baba anyukája

2009. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szeríntem egyáltalán nem provokatív kérdés.És

nem olyanra gondoltam aki valamiért egyáltalán nem tud.

Nekem sem volt zökkenőmentes, de nem adtam fel és csak saját magamnak köszönhetem meg annak hogy tájékozódtam.

Se a kórházban, se a védőnőm és a gyerekorvosom sem sokat segített.Hát ilyenre gondoltam!

2009. aug. 29. 21:01
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Valahol pedig igaza van a kérdezőnek.Az én barátnőm is szülés után azzal jött,hogy tápszerrel potólja,mert egy óra mulva sir a gyerek.Kb.1hónap alatt semmi teje nem volt.Ahány milli tápszer annyival kevesebb tej.Én végig csináltam.Volt,hogy óránként szoptattam,büfiztettem és kezdhettem előről.Más dolgom sem volt.Megérte.6hónapos a bébim és nem kapott csak anyatejet.Ha sir miért nem teszik mellre ujra és ujra,vagy a másikra.Ez a természet rendje.Sosem felejtem egyszer olvastam a nők 5%a nem tud szoptatni.Sokszor hiszem a kényelemből is nyulnak tápszer után.Az után békés a gyerek 3óráig.Most persze nem azokrol van szó akiknek valamilyen probléma,betegség miatt nem sikerült.Igen én utánna olvastam és hiszem,hogy ezért és a kitartásomért tudok szoptatni és más anya is.És a legtöbb a fejben dől el.A testvérem ugyanigy járt.Senki nem támogatta a szoptatásban nem olvasott utána,félt a gyermeke éhezik és tápszerért nyult.Egy ismerősőm az első gyerekénél szintén,de a másodiknál már tapasztaltabb volt,saját maga valotta be,ő rontotta el.Lehet lepontozni,akkor is igy gondolom.A tápszerrel kell potólni dumátol a falra tudok mászni.Na most kapok hideget meleget.
2009. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, végre valaki aki tudja miről van szó!

Én is átéltem amit te, de megérte!7 hós és még szopik.

Csak azért tettem fel a kérdést, mert néha olyan kérdéseket olvasok, amik megfelelő tájékozottság mellett fel sem tennének.

2009. aug. 29. 21:10
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Én is kiállok a kérdező mellett, sokan tudnának sokáig szoptatni, ha tennének érte.De legtöbben kényelmesen és a "na ez kezd elapadni" elv miatt már veszik a tápszert.Én sem azokra gondolok itt,akiknél a természet másképp alakította. Igenis az anyatejet a végsőkig kell hajtani.
2009. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

mintha versenyezni kéne, ki szoptat és ki ad tápszert a babájának!!!!!!!!!!!!!!!! bocs, de tényleg provokatív a kérdés. dontse már el mindenki, mivel táplálja a babáját, alaposan ki vagyunk iskolázva az anyatej fontosságárol, de ugye az anyatejesek is tudják, hogy a tápszer nem méreg és nem is pálinka?

én magam is megszenvedtem a szoptatással, a végén 5 honapig huztuk (le lehet érte nézni). bántott engem is, erre még alaposan rátett a hozzád hasonloan gondolkozok piszkálása is. de a fiam amellett, hogy jollakott végre, kapott egy nyugodt anyukát is.

tudom, hogy le leszek pontozva. eloszor szoltam hozzá hasonlo kérdéshez, és valoszinuleg utoljára is.

2009. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek, ez a kérdés nem provokatív! Nem arról van szó, ki mivel eteti a gyerekét, hanem arról, hogy sokan nem tudják, hogyan kell szoptatni és bizonyos helyzetekben mi a teendő!

Kedves kérdező, ugye jól értem?


A válaszom meg az, hogy igenis sok problémát megelőzne, ha az anyukák kicsit tájékozódnának, vannak könyvek, internet, és - tessék megkövezni -, de van védőnő és vannak csecsemősök. Utóbbiakkal mondjuk én sem mentem sokra, de ha valaki felkészült, akkor tudja, mit csináljon, és úgy jár mint én:


Kórházi védőnő mondta: Anyuka, maga ezzel a mellel nem fog tudni szoptani (hozta a bimbóvédőt).

Anyuka: szoptattam bimbóvédővel és két hónaposan eldobta a gyerek a védőt, azóta "natúr" szívja. Mert bíztam magunkban és tudtam, mit miért csinálok.


És az teljesen más kérdés, hogy valakinek valóban nincs teje, vagy problémája van és nem tud szoptatni!

2009. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, az utólsó teljesen érti miért tettem fel a kérdést!

Nem arról van szó, aki nem tud szoptatni, hanem aki tudna, de feladja, mert azt könnyebb, mint megoldani a problémákat.Például: sokan 3 hónapos korban panaszkodnak hogy kevés a tejük, ha tájékozódnának akkor tudnák, hogy ez egy fejlődési ugrás és nem feladni kéne, hanem gyakrabban szoptatni.Vagy: várja( akár 6 órát is) hogy telítődjön a mell holott ha tájékozódna tudná, hogy ez miként működik és mi lesz a következménye.Meg hasonló nyalánságok!

2009. aug. 30. 10:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


a kérdés tényleg nem mindenkinek esik jól. Az én babám három hetes és azt gondolom elolvasok mindent,szoptatási tanácsadóval beszélek, a védőnő két-három naponta kijön hozzánk.Állandóan mellre rakoma a babát (és kedves kérdező, nem óránként, hanem 10-20 percenként).Ne tudd meg milyen érzés az, hogy éhezik a gyereked! Mert egy három hetes gyerek, akinek két mellből csak 30 max. 40ml tej jut és a nap végére ez még kevesebb (kevés csatornán jön a tejci és erősek a záróizmaim is),annak azért valamit kell enni adni.Képzeld szereztem tejtestvért és csak anyatejet kap, a pótlást szoptanít készülékből adom,azért,hogy minél többet legyen ingerelve a mellem és ne legyen cumi zavaros.Addig húzom a pótlással az időt,amíg a babám bírja,de hidd el kora délutánra egy vigasztalhatatlanul ordító gyermeknek igenis adnál pótlást, főleg úgy hogy azért időnként mérem és látom,hogy nem fejlődik.Tudom mi az a szaporító fejés, ha pótlást kap és végre alszik egy-két órát, akkor fejek és azt adom pótlásnak.Éjszaka is fejek.Cumisüveget,cumit még nem látott a gyerek,más anyukákkal mailezek,csak hogy mindent jól csináljak.Hidd el,mindent megteszek, hulla vagyok, hetek óta nem aludtam,van egy hatévesem is és háztartást is vezetek.Amúgy a babám nagyon jól szopik,jól van mellre téve,képes akár 1-1,5 órát cicizni és az egész napunk szinte szopizásból áll.Aki erre azt mondja, hogy nem olvasok eleget és nem a legjobbat akarom a babámnak az szégyelheti magát.És kedves kérdező elhiheted,hogy nagyon sokan vagyunk így.Nem kívánom Neked,hogy megtudd,milyen érzés a másik oldalon lenni,mert ismerek én olyan anyukát,aki az első gyermekét nehézségek nélkül szoptatta,a másodikat pedig nem tudta.

2009. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!