Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » MIért van az, hogy sokan...

MIért van az, hogy sokan nincsennek tisztában a szoptatás mikéntjével?

Figyelt kérdés
Annyi helyen utánna lehet olvasni és csak meg kellene fogadni néhány tanácsot.Ha nem lenne tápszer és semmi más, mi lenne?
2009. aug. 29. 18:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kedves utólsó!A kérdés ugyancsak nem neked szólt.Elvégre Te tisztáben vagy vele és mindent meg is tettél, de valamiért mégsem megy.Valószínű hogy te abba az 5 százalékba tartozól.De én nem is ilyenekre értettem a kérdést.Erre szokták mondani: akinek nem inge, nem veszi magára!
2009. aug. 31. 09:04
 12/16 anonim ***** válasza:

Rengeteg kismama újságot, szakirodalmat olvastam a szoptatásról, az interneten órákig keresgéltem, a "kedves jó tanácsokat" mindenki bőszen tudta osztogatni és köszönöm a kérdést, annak ellenére,h. alig volt tejem, mégse halt éhen a gyerekem.

Ha neked ilyen könnyen megy a szoptatás, örülj neki és nehogy azt hidd, a tápszer a könnyebb megoldás! Szerinted olyan jó érzés hajnalban elmászni a konyháig és félkómában tápszert kutyulgatni, ahelyett,h. simán cicire teszed a gyereket? Szerinted ez a "könnyebb" megoldás? Örülj neki,h. nem vágták a képedbe,h. éhezteted a gyerekedet! Örülj neki,h. nem kaptad meg a rosszalló pillantásokat, amikor megmondtad,h. tápszeres a babád!

A tápszeres babák anyukái az ilyenek miatt érzik rosszul magukat és ezért van lelkiismeret furdalásuk. Igenis van olyan,h. egy anyának egyáltalán nincs teje vagy csak kevés, ami a picinek nem elég! Én nem azért nem szoptattam, mert nem akartam. Akartam és próbálkoztam, ittam tejserkentő teát, szedtem homeopátiás bogyókat, de mégse volt elég tejem ahhoz,h. a babám jól lakjon.

Nyugodtan lehet lepontozni...

Azokat viszont, akik eleve elhatározzák,h. ők bizony nem fogják szoptatni a gyereküket, akár van tejük, akár nincs, azokat elítélem!

2009. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Már sokadjára írom, hogy nem erről szól a kérdés!Miért kell ezen felháborodni?Ha tudod hogy mindent megtettél, és biztosan így is van, akkor egyszerüen nem rád vonatkozik!

Nekem sem volt felhőtlen a szoptatás kezdete, mint másnak sem, de nem magyarázkodom.

2009. aug. 31. 11:13
 14/16 A kérdező kommentje:

Ja: és nem ítélem el a tápszert!!!

Mi is azzal jöttünk haza a kórházból, de pár hét után fokozatosan elhagytam.Segítség nélkül!Ha nem írták volna fel, akkor sem halt volna a gyerek éhen, talán hamarabb lett volna tejem.

2009. aug. 31. 11:23
 15/16 anonim ***** válasza:

A gyerek ugyanúgy felnő anyatejen és tápszeren is.

A mai világban szerencsére nem jelent gondot, ha valakinek nincs elegendő tejcije. Mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai, ezen kár is vitatkozni.

Én úgy gondolom, hogy ha valaki szoptatni akarja a babáját, akkor annak érdekében mindent elkövet és ha nem sikerül, nem kell, hogy lelkiismeret furdalása legyen (mármint ha nincs elég teje).

Nekem pl. a kórházban, ha megkértem,h. segítsenek, morogtak egyet, majd odajöttek 5-10 perc múlva, jól megrángatták a mellbimbómat, rá a gyereket és ennyi. A szobatársaim sokkal nagyobb segítséget nyújtottak. És hazajövetelünk után a védőnő is ellátott tanácsokkal.

Szerintem érdemesebb tapasztalt anyukáktól, barátnőktől, testvérektől, ismerősöktől, stb. tanácsot kérni.

2009. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,hogy miért nem szép,hogy ezen a fórumon tetted fel a kérdést?Mert itt főleg olyan anyukák vannak,akiknek kérdésük merül fel,nehézségük támad.Hidd el azért kérdeznek,mert ők tényleg szoptatni akarnak és lehet,hogy rajtuk kívül álló ok miatt nem sikerül.Nem azok fórumoznak itt,akik nem akarnak szoptatni,hidd el ők kakkantanak a te véleményedre,de nekünk, akik igyekszünk mindent megtenni,rosszul esik a kérdésed.Épp ezért gondolom úgy,hogy provokatív.
2009. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!